h وزیر خارجه اوكراین : جنگ با ایران ضربه به جهان وارد می كند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وزیر خارجه اوكراین : جنگ با ایران ضربه به جهان وارد می كند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وزیر خارجه اوكراین : جنگ با ایران ضربه به جهان وارد می كند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وزیر خارجه اوكراین : جنگ با ایران ضربه به جهان وارد می كند

وزیر خارجه اوكراین : جنگ با ایران ضربه به جهان وارد می كند

'كنستانتین گریشنكو' وزیر خارجه اوكراین هشدار داد كه بروز هر گونه درگیری نظامی میان ایران و آمریكا می تواند ضربات سنگین و جبران ناپذیری بر اقتصاد جهانی وارد كند.

ایرنا : گریشنكو روز پنجشنبه در وبلاگ خود نوشت: بدیهی است كه وقوع هر گونه درگیری نظامی با ایران تبعات فاجعه باری را برای منطقه و جهان به دنبال خواهد داشت.

وزیر امور خارجه اوكراین با ابراز نگرانی كشورش از تهدیدهای آمریكا علیه ایران افزود: شعله ور شدن آتش جنگ در خلیج فارس موجب متضرر شدن اقتصاد بسیاری از كشورها می شود كه اوكراین نیز یكی از آنهاست.

دیپلمات ارشد اوكراینی ادامه داد: درگیری نظامی با ایران باعث افزایش شدید بهای نفت در بازارهای جهانی خواهد شد و این امر به اقتصاد جهانی و به تبع آن به اقتصاد اوكراین ضربه بزرگی وارد خواهد كرد.

گریشنكو با بیان این كه درگیری مسلحانه با ایران فاجعه بار خواهد بود، تاكید كرد: به همین دلیل نیز باید مسایل و اختلافات میان تهران و غرب را تنها از طریق مذاكره رفع كرد.

23 دی 1390