h اتحادیه‌های دانشجویی : خانه سینما پاتوق اهالی فتنه بود ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اتحادیه‌های دانشجویی : خانه سینما پاتوق اهالی فتنه بود !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اتحادیه‌های دانشجویی : خانه سینما پاتوق اهالی فتنه بود !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اتحادیه‌های دانشجویی : خانه سینما پاتوق اهالی فتنه بود !

اتحادیه‌های دانشجویی : خانه سینما پاتوق اهالی فتنه بود !

3 اتحادیه بزرگ دانشجویی در واکنش به مسائل اخیر پیش آمده درباه خانه سینما بیانیه ای صادر کردند و در آن از اعضای این تشکل خواستند به قانون پایبند باشند.

به گزارش فارس، بسیج دانشجویی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل و اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با صدور بیانیه‌ای از انحلال خانه سینما حمایت کردند.

در این بیانیه آمده است: واضح است که سال‌هاست خانه سینما با هدف رفع مباحث صنفی و مشکلات صنوف سینمایی تشکیل شد تا این معضلات را مرتفع نماید اما در این سال‌ها تنها چیزی که از سوی این مجموعه پیگیری نشده، همین پرداختن به مسائل صنفی سینماگران بوده است ولی به جای آن به کرار همنوایی با رسانه‌های بیگانه و برپایی جشن‌های کذایی برای تقدیر عناصر جریان شبه روشنفکری را در کارنامه خود دارد و چه جای حسرت است از این خانه ضد سینما، از این خانه که امروز پاتوق اهالی فتنه شده و جز ضربه زدن به نظام به هیچ چیز نمی‌اندیشد.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است: "من این نصیحت‌ها را می‌کنم که شما همه به قانون عمل کنید، از هیاهو و جنجال دست بردارید، قلم‌دارها از هیاهو و جنجال دست بردارند، نویسنده‌ها دست بردارند اگر چنانچه این طور بشود یک کشور قانونی پیدا می‌کنیم."(امام‌خمینی)

نظم و انظباط اجتماعی و تمکین به قانونی اساسی در جوامع بشری، همواره موجبات امنیت، آرامش و زمینه رشد و تعالی را فراهم می آورد. این اصل در انقلاب اسلامی ایران که شالوده حرکت خود را بر پایه احکام الهی دین مبین اسلام قرار داده است، رکنی خدشه‌ناپذیر و جان مایه ثبات، صلابت و اقتدار ملی را فراهم می‌کند.

چنانکه رهبرکبیر انقلاب نیز ضمن تأکید بر تمکین آحاد ملت به قانون اساسی می‌فرمایند:«در کشوری که قانون حکومت نکند، خصوصاً قانون اسلامی این کشور را نمی‌توانیم اسلامی حساب کنیم.»(صحیفه نور،ج14،ص268)

و همچنین متذکر می‌شوند:«در اسلام قانون حکومت می‌کند. پیغمبر اکرم (ص) تابع قانون بود...»(صحیفه نور،ج10،ص29)

طی سی و سه سال گذشته از انقلاب اسلامی نیز، تجربه ثابت کرده، آنجایی که قانون و قانون‌گرایی محور امور بوده، حرکت کشور شتابان و بدون وقفه بوده است ولی در برحه‌هایی که این اصل مهم فراموش شده، کشور با چالش‌های جدی روبرو شده است.

شاید اصلی‌ترین مصادیق عدم تمکین به قانون را بتوان در وقایعی چون ریاست جمهوری بنی‌صدر خائن و اخیراً نیز در حوادث قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم مشاهد کرد، جایی که عده‌ای خود خواه و فرصت‌طلب با زیر پا نهادن قانون ضمن ایجاد چالش در کشور، از سرعت گام‌های ملت در مسیر پیشرفت و عدالت کاستند. فتنه‌گر بودند و شادی عمومی را به کام مردم تلخ کردند. متأسفانه این وقایع همه و همه اثرات نفوذ غرب و شرق در خانه‌های بعضی از صاحب منسبان و به عبارتی نخبگان سیاسی و خواص کشور بود. کسانی که خود را مصداق این کلام امام قرار دادند:«کسانیکه می‌خواهند قانون را بشکنند اینها دیکتاتورانی هستند که به صورت اسلام پیش آمده‌اند یا به صورت آزادی و امثال اینها»(کوثر،ص268)

اما در این میان تأسف بیشتر از بابت این مسئله است که عده‌ای با گریختن از صحنه‌هایی چون نهم دی ماه 88 و پناه بردن به ماواهایی گوناگون، هنوز هم بر علیه ملت و کشور تلاش می‌کنند و لحظه‌ای برای شکست و فروریختن نظام اسلامی از پا نمی نشینند.

موضوع خانه سینما چندیست که فضای رسانه‌ای و افکار عمومی را به خود مشغول کرده است، چنان که به نظر می‌رسد به غائله‌ای برای وارد آمدن هجمه‌های دشمنان ایران اسلامی، تبدیل خواهد شد. چرا که هم‌اکنون نیز شاهدیم که مرتدان ملت ایران در آن سوی مرزها سخن به گزافه‌گویی گشوده‌اند و از عملکرد نهادهای قانونی شکایت و از عملکرد قانون گریزانه عده‌ای از مسئولان خانه سینما حمایت می کنند. خانه سینمایی که در سال‌های گذشته با گریز از چتر قانون همواره تلاش نموده است که راه صاف‌کن فتنه‌گران خارجی در عرصه فرهنگ عمومی کشور باشند.

البته نه اینکه همه اعضای آن وابسته و در ارتباط با دشمنان نظام باشند، بلکه عده‌ای با رسوخ در میان عناصر اثرگذار خانه سینما، این چنین عاقبتی را برای بخشی از جامعه سینمایی کشور پدید آورده‌اند.

آری واضح است که سال‌هاست خانه سینما با هدف رفع مباحث صنفی و مشکلات صنوف سینمایی تشکیل شد تا این معضلات را مرتفع نماید اما در این سال‌ها تنها چیزی که از سوی این مجموعه پیگیری نشده، همین پرداختن به مسائل صنفی سینماگران بوده است ولی به جای آن به کرار همنوایی با رسانه‌های بیگانه و برپایی جشن‌های کذایی برای تقدیر عناصر جریان شبه روشنفکری را در کارنامه خود دارد و چه جای حسرت است از این خانه ضد سینما، از این خانه که امروز پاتوق اهالی فتنه شده و جز ضربه زدن به نظام به هیچ چیز نمی‌اندیشد.

خانه سینمایی که به جای حرکت در مسیر صنفی خود و دفاع از حقوق سینماگران تبدیل به محفلی سیاسی شده است و پاتوقی برای اپوزیسیون محسوب می‌شود.

چنانکه حتی فردی چون مهاجرانی، از عناصر خودفروخته و فراری از کشور، که خود روزی در دوران تاریک اصلاحات سکان وزارت ارشاد را در دست داشت و کارنامه سیاهی نیز از خود باقی گذاشت، تمام قد به حمایت از آن بر می‌آید.

و مگر نه اینکه امامان میزان سنجش رفتار را در میانمان به جا نهادند، آنجایی که دشمن از شما شاد شد و در حمایت شما برخواست، بدانید خطا رفته‌ایید!

حال سخن اینجاست که علیرغم تمام خبط و خطاهای خانه سینما و اینکه ملت تاکنون همه اینها را نادیده گرفته است، بی‌شک تنها راه نتیجه‌بخش برای حل این مسئله تمکین مسئولان خانه سینما به قانون و پیروی از آن می‌باشد. چنانکه عمل مر قانون همواره گره‌گشای همه مسائل و مشکلات است.

لذا به مسئولان خانه سینما توصیه می‌کنیم که از راه خطا رفته بعضی از یاران گذشته خود عبرت پذیرند و با تمکین به قانون و پرهیز از غوغاسالاری و یارکشی داخلی و خارجی، فضای فعالیت خود را گسترده و باعث تعالی سینمای اسلامی در کشور شوند.

20 دی 1390