h مسي و گوارديولا بهترين بازيكن و مربي سال 2011 - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مسي و گوارديولا بهترين بازيكن و مربي سال 2011,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مسي و گوارديولا بهترين بازيكن و مربي سال 2011,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مسي و گوارديولا بهترين بازيكن و مربي سال 2011

مسي و گوارديولا بهترين بازيكن و مربي سال 2011

مراسم بهترين‌هاي فوتبال جهان در زوريخ سوييس برگزار شد و مطابق انتظار، ليونل مسي به عنوان بهترين بازيكن و پپ گوارديولا به عنوان بهترين مربي جهان در سال 2011 برگزيده شدند.

به گزارش خبرگزاري ايسنا، ‌مراسم انتخاب بهترين‌هاي فوتبال جهان دوشنبه شب در زوريخ سوئيس برگزار شد. مسي و ساوا عنوان بهترين بازيكنان زن و مرد را به دست آوردند. گوارديولا هم عنوان بهترين مربي سال 2011 جهان را به خود اختصاص داد.

مسي سومين توپ طلاي پياپي را به دست آورد

ستاره‌ آرژانتيني بارسلونا براي سومين سال پياپي عنوان بهترين بازيكن فوتبال جهان را به دست آورد.

ليونل مسي مطابق انتظار با پشت سر گذاشتن كريستيانو رونالدو و هم‌تيمي‌اش ژاوي، عنوان بهترين بازيكن جهان را به خود اختصاص داد و بر سومين توپ طلايش بوسه زد. مسي فصل گذشته عملكرد درخشاني در بارسلونا داشت و توانست در قهرماني تيمش در لاليگا، ليگ قهرمانان اروپا و جام جهاني باشگاه‌ها نقش بسزايي ايفا كند. پديده‌ي 24 ساله‌ي فوتبال جهان پيش از اين دو بار در سال‌هاي 2009 و 2010 اين عنوان را به دست آورده بود و به اين ترتيب با كسب سومين توپ طلاي پياپي با ركورد ميشل پلاتيني برابري كرد.

وي پس از گرفتن توپ طلا گفت: اين جايزه را به ژاوي تقديم مي‌كنم. افتخار بزرگي است كه براي سومين بار توپ طلا را به دست آوردم و مي‌خواهم از هم‌تيمي‌ها، بازيكنان و مربياني كه به من راي دادند تشكر كنم. همچنين از هم‌بازي‌هايم در بارسلونا و تيم ملي آرژانتيني تشكر كنم كه بدون كمك آنها اين افتخار به دست نمي‌آمد، اما دوست دارم به طور خاص اين جايزه را به ژاوي تقديم كنم. تو به اندازه‌ي من لايق دريافت اين جايزه بودي.

تيم منتخب فيفا پر از اسپانيايي‌ها!

در اين مراسم 11 بازيكن برتر جهان كه تيم منتخب فيفا در سال 2011 را تشكيل مي‌دهند، معرفي شدند.

در تيم منتخب فيفا ايكر كاسياس، سرخيو راموس، جرارد پيكه، نمانيا ويديچ، دانيل آلوز، آندرس اينيستا، ژاوي، ژابي آلونسو، كريستيانو رونالدو، وين روني و ليونل مسي حضور دارند.

به اين ترتيب شش بازيكن از تيم ملي اسپانيا و 5 بازيكن از بارسلونا در اين تيم حضور دارند.

گوارديولا بهترين مربي جهان

در ادامه‌ مراسم، پپ گوارديولا كه فصل گذشته غير از جام حذفي اسپانيا تمام جام‌ها را براي بارسلونا به ارمغان آورد، توانست عنوان برترين مربي جهان را به خود اختصاص دهد. گوارديولا در راه رسيدن به اين عنوان مورينيو و فرگوسن را به عنوان رقيب در مقابل خود مي‌ديد. گوارديولا فصل گذشته به همراه بارسلونا در حالي به مقام قهرماني لاليگا رسيد كه كارشناسان پيش‌بيني مي‌كردند با توجه به حضور مورينيو در تركيب تيم رقيب كار دشواري داشته باشد، اما آبي- اناري‌هاي ايالت كاتالان با هدايت گوارديولا براي سومين سال پياپي قهرمان لاليگا شدند. در ليگ قهرمانان اروپا هم همه چيز به سود گوارديولا و شاگردانش رقم خورد و بارسلونا با تكرار پيروزي سال 2009 مقابل منچستريونايتد بار ديگر بر بام فوتبال اروپا ايستاد. جام قهرماني "كوپادل ري" تنها جامي بود كه از دستان گوارديولا دور ماند؛ جايي كه گل رونالدو در وقت‌هاي اضافي ديدار پاياني مانع از رقم خوردن قهرماني ديگري براي بارسلونا شد.

آخرين و تازه‌ترين جام قهرماني گوارديولا، به رقابت‌هاي جام جهاني باشگاه‌ها بازمي‌گردد كه بارسلونا با دو پيروزي 4 بر صفر مقابل السد قطر و سانتوس برزيل به مقام قهرماني رسيد. وي پس از دريافت اين جايزه گفت: مايلم جايزه‌ي خود را با فرگوسن و مورينيو و همه‌ي مربيان در سراسر دنيا و همچنين هزاران نفري كه در طول صدسال اخير در بارسلونا كار كرده‌اند و به توسعه‌ي فوتبال كمك كرده‌اند، قسمت كنم. اين جايزه براي من افتخار بسيار بزرگي است. حضور در چنين باشگاه بزرگي براي من افتخار بزرگي است. در پايان دوست دارم اين جايزه را به تيتو ويلانووا، دستيار، همكار و دوستم كه امشب نتوانست اينجا حضور داشته باشد تقديم كنم.

ژاپن برنده‌ جايزه‌ فوتبال جوانمردانه

فدراسيون فوتبال ژاپن جايزه‌ بازي جوانمردانه را به خود اختصاص داد. اين انتخاب به دليل فعاليت زودهنگام ژاپن پس از فاجعه‌ زلزله و سونامي در اين كشور صورت گرفت.

نيمار برنده‌ جايزه پوشكاش

ستاره‌ برزيلي تيم سانتوس جايزه‌ پوشكاش سال 2011 را به دست آورد.

جايزه‌ بهترين گل سال به نيمار رسيد. نيمار در رقابتهاي فصل گذشته گل زيبايي به تيم فلامينگو زد كه اين گل توانست جايزه‌ پوشكاش را به دست آورد. وي در راه رسيدن به اين جايزه رقيباني مانند مسي و روني را پشت سر گذاشت. گل مسي به آرسنال در مرحله‌ يك چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا و گل روني به منچسترسيتي هم نامزد دريافت زيباترين گل سال بودند. نيمار پس از دريافت جايز‌ه‌اش گفت: از اين كه در اين مراسم حضور پيدا كردم و از اين كه با روني و نيمار رقابت كرده‌ام، خوشحالم و از اينكه توانستم جايزه را بگيرم، خدا را شكر مي‌كنم.

ساوا بهترين فوتباليست زن جهان

ستاره‌ ژاپني عنوان بهترين فوتباليست زن جهان را به خود اختصاص داد. هماره ساوا هافبك تيم ملي ژاپن پس از نمايش خيره كننده در جام جهاني فوتبال زنان، عنوان بهترين بازيكن جهان و توپ طلا را به دست آورد تا آسيايي‌ها هم در ميان بهترين‌هاي فوتبال جهان جايي داشته باشند. ساواي 33 ساله سابقه‌ي 176 بازي ملي و 80 گل ملي را در كارنامه دارد. وي به همراه تيم ملي ژاپن در سال 2011 به مقام قهرماني جام جهاني دست پيدا كرد. ستاره‌ تيم ملي فوتبال ژاپن با به دست آوردن اين عنوان به پنج سال يكه‌تازي مارتاي برزيلي كه پنج توپ طلاي جهان را به دست آورده بود، پايان داد.

20 دی 1390