h رئيس كاركنان كاخ سفيد استعفا داد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رئيس كاركنان كاخ سفيد استعفا داد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رئيس كاركنان كاخ سفيد استعفا داد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رئيس كاركنان كاخ سفيد استعفا داد

رئيس كاركنان كاخ سفيد استعفا داد

«بیل دیلی» رئیس کارکنان کاخ سفید که تنها یک سال این سمت را به عهده داشت، از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش ايلنا به نقل از بي‌بي‌سي، «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا با اعلام خبر استعفاي رئيس كاركنان كاخ سفيد، گفت که «جک لو» مدیر برنامه و بودجه کاخ سفید که از کهنه سربازان آمریکایی است، جانشین دیلی می‌شود.
پیش از بیل دیلی، «رام امانوئل» رئیس کارکنان کاخ سفید بود که با باراک اوباما روی کار آمد. اما امانوئل در ابتدای سال ۲۰۱۱ میلادی (یک سال پیش) از سمت خود کناره‌گیری کرد و به شیکاگو رفت و شهردار این شهر شد.
حال دیلی هم می‌خواهد که به شیکاگو برود اما آن طور که رئیس‌جمهوری آمریکا گفته است، دیلی می‌خواهد «زمان بیشتری را با خانواده‌اش بگذراند.»
باراک اوباما، از این که دیلی به شیکاگو باز می‌گردد هم ابراز خشنودی کرد. اوباما پیش از ریاست‌جمهوری، سناتور شیکاگو بود.
بیل دیلی پیش از این که به کاخ سفید برود، معاون رئیس بانک «جی‌پی‌ مورگان چیس» بود. وي گفته است که تا زمان انتخابات با رئیس‌جمهوري کار می‌کند.
اوباما درباره بیل دیلی گفت که وي در کار خود «برجسته» بوده است.
وي گفت که خبر استعفای دیلی برایش خبر خوشایندی نبوده و استعفا را به سرعت نپذیرفته است.
هم‌زمان با اعلام خبر استعفای بیل دیلی، اوباما جانشین وي را هم معرفی کرد.
زمانی که اوباما خبر استعفای بیل دیلی را می‌داد و جانشینش جک لو را معرفی می‌کرد، هر دوی آنها در دو طرف اوباما ایستاده بودند.
منابع آگاه در داخل کاخ سفید می‌گویند که دیلی در میانه سال ۲۰۱۰ میلادی، زمانی به کاخ سفید آمد که دولت می‌خواست روابط بهتری با بنگاه‌های اقتصادی داشته باشد.
همین منابع می‌گویند که دیلی نتوانسته بود خیلی خوب با حلقه اصلی مشاوران سیاسی اوباما ارتباط برقرار کند.
از حدود دو ماه پیش، بخشی از مسئولیت‌های مدیریتی دیلی را فرد دیگری انجام می‌داد که پیش از بیل دیلی و بعد از رام امانوئل مسئولیت کارهای اجرایی را به عهده گرفته بود.
جک لو، در زمان «بیل کلینتون» رئيس‌جمهوري اسبق آمريكا مدیر برنامه و بودجه کاخ سفید بود و در زمان باراک اوباما هم همین پست را بر عهده دارد.
وي از سال ۱۹۸۰ میلادی چهره‌ای شناخته شده در میان اعضای حزب دموکرات است.
جک لو، مشهور است که با هر دو جناح سیاسی آمریکا می‌تواند کار کند. شاید برای همین به وي عنوان «مترجم» داده‌اند. عنوان دیگری که وي دارد «تکنوکرات خاکستری» است.
وي قرار است از اول ماه فوریه، در پست جدید خود شروع به کار کند. لو تا آن زمان مشغول کار کردن روی بودجه ریاست‌جمهوری است.
20 دی 1390