h دیدار مردم قم با مقام معظم رهبری در گرامیداشت روز قیام 56 - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دیدار مردم قم با مقام معظم رهبری در گرامیداشت روز قیام 56,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دیدار مردم قم با مقام معظم رهبری در گرامیداشت روز قیام 56,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دیدار مردم قم با مقام معظم رهبری در گرامیداشت روز قیام 56

دیدار مردم قم با مقام معظم رهبری در گرامیداشت روز قیام 56

امروز، 19 دی هزاران نفر از اقشار مردم قم ،در گرامیداشت قیام خونین سال 56 مردم این استان علیه نظام ستم شاهی به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند .

به گزارش ایرنا، كاراوان متشكل از علما ، روحانیون ، طلاب ، دانشجویان و اقشار مردم قم در تجلیل از حماسه سازان 19 دی سال 1356 و نشان دادن پیوند جاودانه مردم این دیار با ولایت سحرگاهان به شوق دیدار با رهبر معظم انقلاب عازم تهران شدند .

راهیان این كاروان پنج هزارنفره شامل 145 دستگاه اتوبوس كه بامداد امروز در میان بدرقه مردم غیور عازم تهران شدند ، ضمن دیدار با رهبر معظم انقلاب در مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی حضور خواهند یافت تا با آرمانهای بلند معمار كبیر انقلاب تجدید میثاق كنند .

* نوزدهم دی ماه، تداعی كننده روزی است كه مردم غیور و انقلابی قم، شهر خون، حماسه، قیام و شهادت با هدایت و رهبری روحانیت همواره پیشگام و برای دفاع و صیانت از حریم اسلام، ولایت و مرجعیت به پا خاست و پایه گذار حماسه ای عظیم و ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی شدند.

از 19 دی به عنوان نقطه عطف خیرشهای مردمی علیه نظام طاغوت و جریان انقلاب اسلامی یاد می شود ، این حماسه در هفدهم دی ماه سال 56، به دنبال درج مقاله ای توهین آمیز به ساحت مقتدای ملت، خمینی كبیر، شكل گرفت و شعله آن از قم مقدس زبانه كشید و همچون انفجاری مهیب، نظام سلطنتی را در جهنم سوزانی كه خود مسبب و پدید آوردنده آن بود نابود كرد.

در چنین روزی خروش انقلابی مردم مومن و ولایتمدار شهر بیداری، بصیرت و پیشقراولان عرصه جهاد و شهادت در قلب سكوت، خفقان و سیاهی پیچید و خواب دژخیمان پهلوی را پریشان و آشفته كرد .

یوم الله 19 دی نقطه شروع مبارزه‌ای بی امان بود كه تا لحظه سقوط حكومت مستبد طاغوت ادامه یافت؛ امروز با گذشت سال ها از حماسه 19 دی و رویش جوانه های درخت سرخ انقلاب و سبز شدن شكوفه های استقلال و آزادی در بهمن 57، این ملت همچنان در دفاع از اصول و ارزش های اولیه انقلاب و آرمان های ناب امام راحل وتبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب، استوار و ثابت قدم بوده و ذره ای از اهداف و آرمان های خود عدول نكرده است.

19 دی 1390