h عبدالکریم سروش واقعه عاشورا را دروغ خواند! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عبدالکریم سروش واقعه عاشورا را دروغ خواند!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عبدالکریم سروش واقعه عاشورا را دروغ خواند!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عبدالکریم سروش واقعه عاشورا را دروغ خواند!

عبدالکریم سروش واقعه عاشورا را دروغ خواند!

در اوج دوران دوم خرداد؛ عبدالکریم سروش بارها مدعی آمادگی برای مناظره با آیت الله مصباح یزدی گردید و هربار که با پاسخ مثبت مواجه شد،به بهانه‌ای فرار را بر قرار ترجیح داده و در این راه از به زبان آوردن دروغ های شاخدار نیز ابایی نداشت!

عبدالکریم سروش واقعه عاشورا را دروغ خواند!

حال زمان آن رسیده تا وی در تازه ترین سخنرانی اش واقعه کربلا و عاشورا را نفی کند.

بخشی از سخنرانی با موضوع «عاشورا، اسطوره هویت» ( عبدالکریم سروش )

« از دلایلی که باعث شد امام حسین، حرکتش را آغاز کند عبارت بودند از فضای رعب‌آور امنیتی، سازش‌ناپذیری با یزید، و جستجو به دنبال جای امن.. هیچ سند معتبری هم وجود ندارد که هدف امام حسین قیام و انقلاب بوده است. این واژه‌ها ترمولوژی زمانۀ ما هستند و ابداً ارتباطی با انگیزۀ امام حسین ندارند.

واقعۀ عاشورا بزرگ شده است چرا که شیعیان نیاز داشتند از این واقعه یک اسطوره بسازند و با پیوند زدن خود به این اسطوره، هم کسب هویت نمایند، هم ابراز مظلومیت کنند و هم از مخالفان خود هویت‌ستانی کنند.

از ماجرای عاشورا فقط در انقلاب اسلامی استفاده شد حتی صفویان وقتی روی کار آمدند و قدرت سیاسی را تصرف کردند از عاشورا استفاده ننمودند فقط بعدها در مقابله با ترکان عثمانی ملیّت ایرانی را به هویت شیعی گره زدند و سد استواری در برابر ترکان عثمانی ایجاد کردند. »

مراقب عبدالکریم سروش ها باشیم که در قالب جملات زیبا و کلمات ثقیل به انتشار افکار انحرافی و نقدهای منبعث از بیسوادی خود و حمله به دیگران مشغول هستند و اگر هم "هل من مبارز" می طلبند بیشتر "لاف در غریبی" است تا "رجز علمی"!

10 مهر 1396