h دسته گلی که فومنی‌ها برای شهرشان به آب دادند!! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دسته گلی که فومنی‌ها برای شهرشان به آب دادند!!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دسته گلی که فومنی‌ها برای شهرشان به آب دادند!!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دسته گلی که فومنی‌ها برای شهرشان به آب دادند!!

دسته گلی که فومنی‌ها برای شهرشان به آب دادند!!

شهرستان فومن نیاز به معرفی خاصی ندارد زیرا به جرات می‌توان گفت که هر فرد ایرانی که اهل سفر باشد مطمئناً نام و آوازه این شهر را به واسطه داشتن بناهای جذاب و تاریخی و مشاهیر بی شمارش پُرشمارش شنیده است.

دسته گلی که فومنی‌ها برای شهرشان به آب دادند!!

برای شهر فومن که بارها و بارها بخاطر داشتن بزرگانی مانند گُل آقا ، آیت الله بهجت (ره) ، شیون فومنی ، آیت الله سعیدی ، آیت الله اریب ، موسوی ره‌پیما و سرداران شهید خوش روش و نظری و ادبی و غیره به خود بالیده است ، انتشار اخباری ناگوار از این شهرستان یک نوع سیاه نمایی محض است.

برای مردم فومن که همین چند روز قبل در کِیف‌و‌کوک رویارویی تیم فوتبال محبوب شهرشان در مقابل تیمی که سرمربی گری آن را اسطوره فوتبال ایران و جهان یعنی علی دایی بر عهده دارد، سخت است که باور کنند اخبار تلخی از شهرشان به واسطه جوزدگی و اشتباهات محض تعداد انگشت شماری در این سطح و با عناوینی ناراحت کننده نشر می‌یابد.

هنوز افتضاحی که در پی بی خیالی مسئولین شهرستان در جاری شدن سیل و منتشر شدن تصاویر گسترده آن رُخ داده بود را سرچ کنندگان موتورهای جستجوگر هضم نکرده بودند ، هنوز هم در خصوص "كشف اختلاس رئيس شعبه يك بانك دولتي در فومن" در موتورهای جستجو نتایجی ظاهر می‌شود که چند روز قبل کلیپی تحت عنوان «برخورد زشت وبی شرمانه با کاسبین توسط عوامل سدمعبر» در شبکه های اجتماعی توسط یک کانال تازه تاسیس که بدلیل مسائل شخصی و کینه های قدیمی در دوران انتخاب شهردار فومن ایجاد شده بود منتشر و دست به دست شد.

در این کلیپ یک مامور روزمُزد شهرداری فومن در پی درگیری با یکی از زنان دستفروش عمل قبیحانه‌ای را انجام می‌دهد که شدت زشت و زننده بودن آن باعث برپایی بلوایی جدید در شهر می‌شود که البته این همه ماجرا نیست ...

(نتایج جستجوی هشتگ #فومن در اینستاگرام ؛ خودتان قضاوت کنید)

بلافاصله پس از انتشار این فیلم ناراحت کننده ، تمامی کانال ها و سایت های پرمخاطب کشوری در سطح وسیعی این فیلم را منتشر میکنند که تعدادی از آن را در پایین مشاهده می‌کنید که در پی آن مشاهده کردیم چهره های سرشناس کشوری مانند رضا صادقی و امیر جعفری و حسن‌اقا‌میری و حتی مدافع تیم استقلال حنیف عمران زاده هم با انتشار این فیلم نسبت به آن واکنش نشان داده اند.

در نگاه اول که بیشتر عوامانه است شاید به نظر برسد که این طرز برخورد با چنین سوژه هایی درست و بجا بوده اما برای شهروندان فومنی و فومن دوستان این مسئله همانند یک پُتک بزرگی بود که بر سر و روی آنها کوبیده شد. تلخی این اتفاق شاید جایی بیشتر لمس شود که دوستان خارج از گیلان نگارندهـ به جای پرسش در خصوص زیبایی‌ها و افتخارات شهرستان از مسئله‌ای که باعث چنین آبرو ریزی شده است پرسش میکردند!

ما قصد نداریم در این مطلب هیچ قضاوتی در خصوص طرفین این درگیری و حواشی آن مطرح کنیم اما لازم است که چند سوال مطرح شود.

فارغ از اینکه عمل مامور خاطی بد و طبق قوانین باید با وی برخورد شود ولی بد نیست از این منظر به ماجرا نگاه کنیم که دستاورد این آبی که خود فومنی‌ها برای شهرشان گل‌آلود کردند چه بود؟

فایدهـ خارج شدن چنین اخباری از شهرستان و انتشار آن با عزت و افتخار!! در سطح کشوری چه بوده است؟

چرا مردم کشور با چنین خاطره ای باید از شهر فومن یاد کنند؟

چرا به جای اخبار غرورآفرین و عزت‌مندانه به دنبال سیاه نمایی و خراب کردن چهره شهرتان هستید؟

(کاریکاتوری که در پی این افتضاح دست به دست می‌شد!)

سالهاست که پیکر بی جان این شهرستان بدلیل حاشیه سازی جریانات و تفکرات مختلف دچار ضربه های متعدد شده است ؛ آقایانی که صرفا یک مادر و فرزند مظلوم را ملعبه کینه‌توزی های شخصی شان قرار دادند و حتی مشاهده کردیم که یک فایل صوتی از پسر وی منتشر کردند بیاید توضیح دهند که به جز یک منفعت شخصی چه چیزی عائد این شهر شد؟

چگونه این افراد می‌خواهند در چشم همشری‌هایشان نگاه کنند و ادعا کنند که دلسوز این شهر هستند؟

پی‌نوشت : دست اخر از مسئولین شهرستان همانند امام جمعه فهیم شهرمان که فوراً برای دلجویی از این مادر ستم دیده حاضر شدند و رئیس شورای شهر که توضیحات به موقع و منصفانه ای در خصوص این واقعه تلخ بیان کردند و همچنین از شهردار فومن که جرات بیان عذرخواهی و قول پیگیری این افتضاح را دادند تشکر می‌کنیم ، این برای مردم جای اُمید دارد که مسئولین به جای فرار از پاسخگویی (همانند دهه های قبل) خود را حاضر و پاسخگوی مردم می‌دانند./امیرحسین ابرشهر

29 آبان 1395