h روحانی۹۴: وعده دادم تحریم‌ها برداشته می‌شود/ظریف۹۵: به مردم وعده رفع تحریم ندادیم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

روحانی۹۴: وعده دادم تحریم‌ها برداشته می‌شود/ظریف۹۵: به مردم وعده رفع تحریم ندادیم,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,روحانی۹۴: وعده دادم تحریم‌ها برداشته می‌شود/ظریف۹۵: به مردم وعده رفع تحریم ندادیم,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,روحانی۹۴: وعده دادم تحریم‌ها برداشته می‌شود/ظریف۹۵: به مردم وعده رفع تحریم ندادیم

روحانی۹۴: وعده دادم تحریم‌ها برداشته می‌شود/ظریف۹۵: به مردم وعده رفع تحریم ندادیم

در حالی که رئیس جمهور به صراحت وعده برداشته شدن تحریم‌ها را داده بود ظریف مدعی شده است ما هیچ وقت وعده رفع تحریم‌ها را ندادیم.

روحانی۹۴: وعده دادم تحریم‌ها برداشته می‌شود/ظریف۹۵: به مردم وعده رفع تحریم ندادیم

حسن روحانی رئیس جمهوری ۱۱ دی ماه سال گذشته در مراسم تجلیل از خانواده شهدای هسته‌ای و تقدیر از مذاکره کنندگان هسته‌ای فعال در توافق برجام گفت: شکسته شدن و ترک برداشتن دیوار تحریم را دو سال پیش اعلام کردم و امروز این ساختمان تحریم فرو ریخت (+).

جالب اینجاست که محمدجواد ظریف حدود ۹ ماه بعد یعنی سوم مهر ماه امسال گفت: به مردم ایران وعده رفع تحریم‌های آمریکا را ندادیم!

وی در اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا مدعی شد: «ما به آنها (مردم ایران) گفتیم که این (توافق هسته‌ای) موانع تجارت ایران با بقیه کشورهای دنیا را برمی‌دارد. ما هرگز به آنها نگفتیم که برجام، تحریم‌های اولیه‌ای که آمریکا علیه معامله آمریکایی‌ها با ما دارد را بر‌می‌دارد.» (+)

7 مهر 1395