h امیر و فرماندهان نظامی سعودی از نجران گریختند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

امیر و فرماندهان نظامی سعودی از نجران گریختند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,امیر و فرماندهان نظامی سعودی از نجران گریختند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,امیر و فرماندهان نظامی سعودی از نجران گریختند

امیر و فرماندهان نظامی سعودی از نجران گریختند

فرمانده کمیته‌های انقلابی یمن گفت: در پی تسلط رزمندگان یمنی بر ورودی نجران و موشک باران مواضع نظامی سعودی، امیر و جمعی از فرماندهان نظامی نجران از این منطقه گریختند.

«علی الهمذانی»، فرمانده میدانی کمیته‌های انقلابی یمن در صنعا با اشاره به ادامه درگیری‌های شدید رزمندگان یمنی با دشمن سعودی در دروازه نجران گفت: نیروهای یمنی مواضع نظامی سعودی در نجران را با سه فروند موشک کاتیوشا هدف گرفته و ده‌ها تن از مزدوران و نظامیان آل سعود را به هلاکت رساندند.

وی افزود: در همین حال ادامه بمباران جنگنده‌های سعودی علیه نیروهای یمنی با شهادت هشت نظامی یمن همراه بود.

الهمذانی خبر داد: ارتش عربستان در پی پیشروی  نیروهای یمنی با زره پوش‌های خود برای فرار از جبهه نبرد از یکدیگر سبقت گرفته به اندازه‌ای که با یکدیگر تصادف کردند و در این بین تک تیزاندازهای یمنی نقش مثبتی در هلاکت مزدوران سعودی داشتند.

این فرمانده یمنی همچنین خبر داد: مقامات سعودی با به اسارت گرفتن خانواده‌ها در نجران آنها را سپر انسانی در برابر نیروهای یمنی گرفته‌اند اما نیروهای یمنی هرگز مردم بی گناه را هدف نمی‌گیرند.

این منبع نظامی افزود: امیر منطقه نجران و برخی از فرماندهان نظامی این منطقه از بیم نیروهای امنیتی از این منطقه گریختند و نیروهای یمنی همچنان ورودی‌های نجران را تحت تسلط خود گرفته و پرچم یمن را بر فراز این منطقه به اهتزار درآوردند.

درگیری‌های شدید قبیله‌ای در مأرب

در عین حال در پی انفجار خط لوله نفت خام در مأرب درگیری‌های شدیدی بین 2 قبیله در وادی عبیده و اشراف در این استان شرق یمن صورت گرفت.

یک منبع محلی گفت: در پی اختلافات بین قبایل آل شبوان و آل راشد منیف خط لوله انتقال نفت خام در منطقه العرقین در وادی عبیده اشراف منفجر شد چرا که برخی قبایل با انتقال نفت و فروش آن در بازار سیاه مخالف هستند.

درگیری‌های شدید در تعز

شماری از شهروندان در حملات شدید جنگنده‌های سعودی به خانه‌های غرب شهر تعز به شهادت رسیدند و همزمان درگیری‌های شدیدی بین ارتش و کمیته‌های مردمی با مزدوران سعودی در این شهر با پیشروی نیروهای یمنی همراه بود.

یک منبع امنیتی گفت: حمله هواپیماهای سعودی به منزلی در منطقه فردوگاه قدیم تعز با تخریب کامل این منزل و منزل‌های مجاور آن و شهید و زخمی شدن شماری از شهروندان همراه شد.

وی افزود: جنگنده‌های سعودی در پانزده نوبت محله‌های فرودگاه، الربیعی، غرب تعز، جحملیه و صاله در شرق تعز را بمباران کردند.

این منبع امنیتی گفت: یگان‌های ارتش یمن و کمیته‌های مردمی با گروه‌های ائتلاف سعودی در پیرامون پادگان لشکر 35، الضباب و منطقه راهبردی جبل الهان وارد درگیری شدید شدند که با تبادل آتش توپخانه‌ای همراه بود.

وی افزود: یگان‌های ارتش و کمیته‌های مردمی با پیشروی در مناطق غراب، تپه الضنین و 2 خط سی ام و پنجاهم توانستند بسیاری از مواضع مهم این مناطق را بازپس گیرند.

درگیری‌های سبک‌تری هم در 2 منطقه حسنات، الجحملیه و صاله در شرق تعز جریان داشت.

در الوازعیه یگان‌های ارتش یمن و کمیته‌های مردمی یک بولدزور مزدوران سعودی را در حین پیشروی در منطقه راهبردی جبل نمان با آتش توپخانه ای منهدم کردند

این بولدزور با هدف باز کردن مسیر در ارتفاعات جبل نمان و امکان پیشروی تانک‌های مزدور سعودی بکار گرفته شده بود.

مناطق الظریفه، المنصوره و الشقیراء در مرکز شهر الوازغیه و جبهه راسن در شهر شمایتین هم شاهد تبادل آتش توپخانه‌ای بود.

/ مشرق نیوز

5 شهریور 1395