h ادامه عملیات آزادسازی شهر «القیاره» متوقف شد! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ادامه عملیات آزادسازی شهر «القیاره» متوقف شد!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ادامه عملیات آزادسازی شهر «القیاره» متوقف شد!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ادامه عملیات آزادسازی شهر «القیاره» متوقف شد!

ادامه عملیات آزادسازی شهر «القیاره» متوقف شد!

یکی از مقامات وزارت دفاع عراق اعلام کرد که به دلیل حضور هزاران شهروند عادی در داخل شهر «القیاره» فعلا ادامه عملیات آزادسازی این شهر متوقف شده است.

سرتیپ «محمد العسکری» مشاور نظامی وزارت دفاع عراق اعلام کرد که این وزارت در خصوص حفظ جان شهروندان در شهر القیاره بسیار محتاط است و بدین منظور ادامه عملیات آزادسازی شهر «القیاره» متوقف شده است.

وی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری «المعلومه» تأکید کرد: «القیاره» از نظر نظامی آزاد شده محسوب می‌شود و تنها چندین محله باقی مانده است تا مردم عادی از آن‌ها خارج شوند و به مناطق امن فرار کنند.

او گفت: با آزادی القیاره، داعش منابع پشتیبانی خود را از دست می‌دهد و ارتباطش با الحویجه در کرکوک و الشرقاط در صلاح‌الدین قطع می‌شود.

مشاور وزیر دفاع عراق افزود: پایگاه «القیاره» بزودی به پایگاهی که تمامی نیروهای حاضر در عملیات موصل در آن تجمع می‌کنند، تبدیل خواهد شد.

سرتیپ «محمد العسکری» در باره عملیات موصل ادامه داد: همه نیروها آماده عملیات هستند. علاوه بر این برخی نیروها نیز به تازگی مسلح شده‌اند.

/ مشرق نیوز

4 شهریور 1395