h وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: برخی تحریم‌ها به حالت قبلی درآمده است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: برخی تحریم‌ها به حالت قبلی درآمده است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: برخی تحریم‌ها به حالت قبلی درآمده است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: برخی تحریم‌ها به حالت قبلی درآمده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: برخی تحریم‌ها به حالت قبلی درآمده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید براینکه برخی تحریم‌ها به حالت قبلی باقی مانده است، گفت: طرف غربی‌ باید هر چه سریع‌تر برای رفع این تحریم‌ها ‌اقدام کند.

علی جنتی بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح مجتمع فرهنگی ورزشی ایثار اردبیل اظهار داشت:‌ شهیدان رجایی و باهنر به عنوان یک الگوی تمام عیار برای مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند چرا که علت جاودانگی آنها تلاش برای جلب رضایت مردم بود و در کار خود اخلاص داشتند که موفقیت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران به خاطر خون پاک این شهیدان هر روز بیشتر می‌شود.

وی گفت: خوشبختانه بعد از مذاکرات برجام بازگشایی‌های مناسبی رخ داده به طوری که 600 مورد بازگشایی اعتبارات در طرح‌ها و خریدهای خارجی داشتیم و بیشتر تحریم‌ها علیه ایران رفع شده ولی در عین حال نیز برخی دیگر از تحریم‌ها به قوت خود باقی مانده و باید طرف غربی هر چه سریع‌تر برای رفع این تحریم‌ها نیز اقدام کند.

جنتی با بیان اینکه بعد از فعالیت دولت یازدهم و مذاکرات هسته‌ای ایران پیشرفت‌های اساسی در بخش‌های مختلف کشور به وجود آمده است٬ افزود: مذاکرات 5+1 سبب رونق اقتصادی کشور و ارتباطمان با تمام دنیا شده ‌و انتظار می‌رود که امسال سال شکوفایی و رونق اقتصادی کشور باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: بعد از مذاکرات 5+1 بسیاری از تحریم‌های ایران برداشته ‌و تحریم‌هایی هم برداشته نشده که انتظار می‌رود با رایزنی‌های اساسی این تحریم‌ها نیز در مدت زمان مشخص برداشته شوند.

جنتی بیان کرد: رفته رفته کشورمان از رکود اقتصادی خارج می‌شود و هم اکنون با فعالیت دولت یازدهم تورم در کشور یک رقمی شده در حالی که تورم در دولت قبلی بیش از 40 درصد بود.

وی اظهار کرد: با راه‌اندازی راه‌آهن اردبیل- میانه ارتباط استان اردبیل با آستارا و کشور آذربایجان تداوم می‌یابد و روند صادرات محصولات کشاورزی و مادی این استان به کشورهای هم‌جوار به ویژه آذربایجان دو چندان می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از پروژه‌های مهم استان اردبیل راه‌آهن اردبیل- میانه است که برای این مهم تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا بتوانیم این پروژه بسیار مهم را که مطالبه اصلی مردم استان اردبیل است، اجرایی کنیم.

/ مشرق نیوز

4 شهریور 1395