h چه لزومی دارد خانه سینما خود را درگیر مجوزهای دولتی کند؟! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

چه لزومی دارد خانه سینما خود را درگیر مجوزهای دولتی کند؟!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,چه لزومی دارد خانه سینما خود را درگیر مجوزهای دولتی کند؟!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,چه لزومی دارد خانه سینما خود را درگیر مجوزهای دولتی کند؟!

چه لزومی دارد خانه سینما خود را درگیر مجوزهای دولتی کند؟!

مدیر گروه سینمایی «هنر و تجربه» از برگزار‌کنندگان جشن خانه سینما خواست تا خود را درگیر مجوزهای دولتی نکنند!

امیرحسین علم‌الهدی، رئیس گروه دولتی هنر و تجربه که به نمایش فیلم‌های عموما فاقد مخاطب می‌پردازد، در یادداشتی از مدیران جشن خانه سینما انتقاد کرده بود که چرا فیلم‌های فاقد مجوز سینمایی را در این جشن داوری نمی‌کنند! وی همچنین در مصاحبه با یکی از روزنامه‌ها نیز تأکید کرده که «اصلا چه لزومی دارد خانه سینما خود را درگیر مجوزهای دولتی کند؟»
حرف‌های این مدیر دولتی و توصیه او برای زیر پا گذاشتن قانون توسط جشن سینما از سوی موسوی، یکی از تهیه‌کنندگان سینما «عوام‌فریبانه» توصیف شد.

جای سوال دارد که چرا این مدیر دولتی در جهت بازارگرمی برای گروه تحت مدیریت خود که شامل آثاری اغلب بی‌کیفیت و نازل است که غالباً هم بدون مخاطب اکران می‌شوند، خواستار این شده که یک مراسم سینمایی، قانون و مقررات را زیر پا بگذارد؟ این در حالی است که انتظار می‌رود، مدیران دولتی، خود بیشتر پایبند قانون باشند و نسبت به مجوزهای دولتی، حساسیت لازم را داشته باشند.

/ مشرق نیوز

2 شهریور 1395