h ابلاغ مصوبه اولویت های حوزه ورزش کشور - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ابلاغ مصوبه اولویت های حوزه ورزش کشور,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ابلاغ مصوبه اولویت های حوزه ورزش کشور,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ابلاغ مصوبه اولویت های حوزه ورزش کشور

ابلاغ مصوبه اولویت های حوزه ورزش کشور

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه «اولویت‌ها و اقدامات اساسی حوزه فرهنگی ورزش کشور(نظام­نامه فرهنگی ورزش کشور)» به سازمان ها و نهادهای ذیربط ابلاغ کرد.

این مصوبه در جلسه 781 شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده بود که با امضای رئیس جمهور به نهادهای مربوطه ابلاغ شد. ساماندهی وضعیت رسانه ای ورزش کشور و ارتقاء کیفی و تقویت رویکردهای فرهنگی و اخلاقی و همچنین تقویت روحیه پهلوانی و پاسداشت ارزش های معنوی همچون مردم دوستی، ایثارگری و عدالت خواهی از اهم بندهای این مصوبه است. افزون بر این، در مصوبه مذکور به توسعه کیفی و کمی ورزش بانوان و ارتقاء سلامت عمومی و کاهش آسیب های اجتماعی توجه ویژه شده است. رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی این مصوبه را به وزارت ورزش و جوانان، وزارت ارشاد، آموزش و پرورش، وزارت علوم، وزارت بهداشت، صدا و سیما، دانشگاه آزاد، سازمان بسیج مستضعفین، بنیاد شهید و دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ کرده است.
/ مشرق نیوز
2 شهریور 1395