h نگرانی سخنگوی وزارت خارجه روسیه از آتش بس داعش و طالبان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نگرانی سخنگوی وزارت خارجه روسیه از آتش بس داعش و طالبان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نگرانی سخنگوی وزارت خارجه روسیه از آتش بس داعش و طالبان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نگرانی سخنگوی وزارت خارجه روسیه از آتش بس داعش و طالبان

نگرانی سخنگوی وزارت خارجه روسیه از آتش بس داعش و طالبان

سخنگوی وزارت خارجه روسیه از اعلام آتش بس بین گروه طالبان و گروه تروریستی داعش در افغانستان ابراز نگرانی کرد.

به نقل از «داون نیوز»، «ماریا زاخارووار» سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: با توجه به وضعیت امنیتی نابسامان در افغانستان اعلام آتش بس بین گروه طالبان و گروه داعش موجب نگرانی است.

وی با اشاره به وضعیت امنیتی بوجود آمده در ولایت «ننگرهار» پس از حملات گروه طالبان و گروه تروریستی داعش افزود: گروه طالبان در مناطق شمال و جنوب افغانستان عملیات گسترده ای را به مرحله اجرا درآورده است.

وی در ادامه از تنش های بوجود آمده بین «اشرف غنی» رئیس جمهور و «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان ابراز نگرانی کرد.

لازم به ذکر است پس از افزایش حملات نیروهای امنیتی افغانستان با همکاری نیروهایی آمریکایی در این کشور گروه طالبان و داعش تصمیم گرفتند به درگیری های خود پایان دهند.

در طول یکسال گذشته در درگیری های بوجود آمده تعداد زیادی از اعضای این دو گروه کشته و زخمی شده اند. گزارشها حاکی از آن است که طالبان و داعش در توافقنامه ای که در ولایت ننگرهار بین دو گروه شکل گرفت به درگیری های خود پایان داده اند.

شایان ذکر است در اکتبر سال ۲۰۱۴ «شاهد الله شاهد» سخنگوی طالبان پاکستان و چند فرمانده ارشد این گروه با پیوستن به گروه تروریستی داعش از اعلام بیعت با «ملا فضل الله» رهبر جدید این گروه خودداری کردند.

بعد از این رویداد گروه داعش موسوم به خلافت خراسان عملیات خود را در مناطق مختلف افغانستان شروع کرد.

/ مشرق نیوز

1 مرداد 1395