h اسناد افشاشده‌ درباره تحریم ۹۰ روزه مسکو! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اسناد افشاشده‌ درباره تحریم ۹۰ روزه مسکو!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اسناد افشاشده‌ درباره تحریم ۹۰ روزه مسکو!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اسناد افشاشده‌ درباره تحریم ۹۰ روزه مسکو!

اسناد افشاشده‌ درباره تحریم ۹۰ روزه مسکو!

اسناد افشاشده‌ نشان می‌دهد یک میلیاردر مجار-آمریکایی از واشنگتن خواسته بود مسکو را به مدت ۹۰ روز تحریم کند و تلاش بسیار برای کاهش تاثیر روسیه در اوکراین کرده است.

سند افشا شده‌ای از میان 2 هزار و 500 فایل از اسناد «جورج سوروس» میلیارد معروف و پدر انقلاب‌های رنگین، نشان می‌دهد تا چه حد قدرت این میلیارد مجار-آمریکایی در مساله اوکراین تاثیرگذار و به کار گرفته شده است.

اسپوتنیک در گزارشی نوشت، «جورج سوروس» عامل انقلاب‌های رنگین و میلیاردر مجار-آمریکایی به همراه اعضای ارشد بنیاد سوروس، مذاکرات و مشارکت با افراد زیادی شامل وزرای خارجه، دادگستری، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش، همچنین سفیر آمریکا در اوکراین و نماینده آمریکا برای توسعه بین‌المللی در کودتای سال 2014 اوکراین داشته است.

این اسناد متمرکز بر برنامه‌هاییست که قصد آن‌ها به حداقل رساندن تاثیر روسیه در اوکریان و مقابله با آن همچنین مقابله با روابط فرهنگی روسیه و اوکراین است

از میان اسناد افشا شده، مشکل‌سازترین سند با موضوع «صبحانه با جفری پیات سفیر آمریکا» برای گفت‌وگو درباره آینده اوکراین بود. در این دیدار که روز 31 ماه مارس سال 2014، چندین ماه بعد از کودتا بود و هفته‌ها پیش از مشکلات در نتیجه درگیری نیروهای نظامی با مردم در دونباس، انجام گرفت.

در این دیدار، سفیر آمریکا آماده راهنمایی اوکراین برای تمرکززدایی قدرت بود اما سوروس با مخالفت گفته بود قدرت فدرالی این امکان را به روسیه می‌دهد تا تاثیر بیشتری در مناطق شرقی اوکراین داشته باشد. سفیر آمریکا هم از تمایل «جان کری» وزیر خارجه آمریکا برای شنیدن مستقیم نظرات جورج سوروس درباره شرایط اوکراین خبر داد.

سوروس موضع اوباما را نسبت به پوتین بسیار ملایم عنوان کرده و گفته بود لازم است تحریم‌هایی اعمال شود و از دولت آمریکا خواست به مدت 90 روز روسیه را تحریم کند

همچنین در دیدار دیگری با موضوع «میزگرد جامعه مدنی» سوروس مستقیما خواستار تشکیل ستون پنجمی در اوکراین شامل افرادی با هدف دور کردن اوکراین از روسیه، شد.

/ مشرق نیوز

31 مرداد 1395