h رئیس جمهور سودان سال 2020 از قدرت کناره‌گیری می‌کند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رئیس جمهور سودان سال 2020 از قدرت کناره‌گیری می‌کند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رئیس جمهور سودان سال 2020 از قدرت کناره‌گیری می‌کند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رئیس جمهور سودان سال 2020 از قدرت کناره‌گیری می‌کند

رئیس جمهور سودان سال 2020 از قدرت کناره‌گیری می‌کند

رئیس جمهور سودان اعلام کرد که سال ۲۰۲۰ از قدرت کناره گیری می‌کند و از سیاست کنار می‌رود زیرا قانون اساسی تا آن زمان بیش از دو دوره دیگر به وی اجازه ماندن در قدرت نخواهد داد.

به نوشته روزنامه الاهرام مصر، عمر البشیر، رئیس جمهور سودان تاکید کرد: هرگز برای دوره بعدی انتخابات ریاست جمهوری کاندید نخواهم شد، این موضعگیری تغییرناپذیر است، من دو دوره دیگر دارم که تا سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسند و هرگز این دوره را از طریق قانون اساسی تجدید نکرده و  در قانون اساسی تغییر ایجاد نخواهم کرد.

بشیر افزود:‌ بیش از ۲۰ سال را در قدرت بودم و این در شرایط سودان بیش از حد است، مردم خواستار ورود خون جدیدی به رگ‌های کشور و دولتی جدید هستند که روند سازندگی، بازسازی و توسعه را ادامه دهد.

رئیس جمهوری سودان ادامه داد: ما حزب و نهادهای قانونی داریم و کسی که رئیس کنگره ملی خوانده می‌شود قطعا کاندیدای ریاست جمهوری خواهد بود.

وی در پایان گفت: در زمانش مقر ریاست جمهوری را ترک کرده و از دنیای سیاست دور خواهم شد.

/ مشرق نیوز

31 مرداد 1395