h رئیس جمهوری ترکیه سازمان گولن را متهم کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رئیس جمهوری ترکیه سازمان گولن را متهم کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رئیس جمهوری ترکیه سازمان گولن را متهم کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رئیس جمهوری ترکیه سازمان گولن را متهم کرد

رئیس جمهوری ترکیه سازمان گولن را متهم کرد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفت: سه انفجار پی در پی که بامداد و صبح پنجشنبه در ترکیه روی داد، به دست عناصر حزب کارگران کردستان (پ ک ک) اجرا شده و آشکارا سازمان فتح الله گولن موسوم به 'دولت موازی' پشت پرده این انفجارها قرار دارد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بامداد پنجشنبه دو انفجار در استان های وان و الازیغ واقع در شرق ترکیه روی داد که باعث کشته شدن هشت تن و زخمی شدن بیش از 290 تن دیگر شد.

ساعاتی پس از این انفجارها یک بمب کار گذاشته شده در کنار جاده ای در استان بیتلیس واقع در جنوب شرق این کشور هنگام عبور کاروانی از خودروهای نظامی منفجر شد. در این انفجار پنج نظامی کشته و چهار تن هم زخمی شدند.

بینالی یلدیریم نخست وزیر ترکیه که پس از انفجار در استان الازیغ به همراه تعدادی از وزیران کابینه و فرمانده ستاد ارتش راهی این استان شد، در جمع خبرنگاران عامل این انفجارها را پ ک ک دانست و گفت که وضعیت اضطراری در این استان ها یک درجه ارتقاء داده شده است. پ ک ک تاکنون مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته است.

/ مشرق نیوز

29 مرداد 1395