h گوشی‌های قاچاق میلیاردی به مقصد نرسید! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

گوشی‌های قاچاق میلیاردی به مقصد نرسید!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,گوشی‌های قاچاق میلیاردی به مقصد نرسید!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,گوشی‌های قاچاق میلیاردی به مقصد نرسید!

گوشی‌های قاچاق میلیاردی به مقصد نرسید!

کشف ۹ کیلو حشیش از صندلی پراید، کشف گوشی‌های میلیاردی، دستگیری سارق کیف قاپ در لاهیجان و ... از مهمترین اخبار امروز استان گیلان است.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس گیلان، سرهنگ احدالله احدی اظهار داشت: مأموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر در پی بررسی گزارشات مردمی از فعالیت فردی 35 ساله در تهیه و توزیع مواد مخدر، اطمینان حاصل کرده و مراتب را در دستور کار خود قرار دادند.

احدی افزود: ماموران عملیات ویژه با تحقیقات نامحسوس همه اعضای این باند را شناسایی کرده و با دستگیری 7 متهم در هنگام معامله مواد مخدر، 9 کیلو گرم حشیش از صندلی جلوی یک دستگاه خودروی پراید متعلق به یکی از متهمان کشف کردند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان با اعلام اینکه متهمان با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند، گفت: شماره تلفن 128 پلیس مبارزه با مواد مخدر به‌طور شبانه روزی آماده دریافت اخبار و گزارشات مردم شریف گیلان درحوزه مواد مخدر است.

گوشی‌های قاچاق میلیاردی به مقصد نرسید

فرمانده انتظامی شهرستان رودبار از توقیف یک محموله گوشی تلفن همراه به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علی رمضانی گفت: ماموران انتظامی ایستگاه بازرسی مستقر در ورودی شهر رودبار در کنترل خودرو های عبوری به یک دستگاه اتوبوس که از مسیر جنوب به شمال در حال حرکت بود، مشکوک  شده و این خودور را متوقف کردند.

این مقام انتظامی افزود: ماموران انتظامی در بازرسی از این خودرو، 243 دستگاه گوشی تلفن همراه در مدل‌های مختلف که فاقد هرگونه مجوز گمرکی بود کشف کرده و راننده 40 ساله خودرو را دستگیر کردند.

دستگیری سارق با کشف 4 فقره کیف قاپی در لاهیجان

فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان از دستگیری سارق با کشف 4 فقره کیف قاپی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمود قاسمی گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت کیف قاپی در خیابان های شهرستان لاهیجان،‌ شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: سارقان کیف قاپ با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت در مکان‌های شلوغ و پر تردد شهر، سوژه‌های خود را که عمدتا" بانوان بودند انتخاب و اقدام به ربودن کیف آنها می‌کردند و بلافاصله از محل متواری می‌شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی، مأموران انتظامی کلانتری 11 تختی موفق شدند یکی از سارقان را شناسایی و در ادامه متهم در حالی که قصد کیف قاپی داشت توسط ماموران تحت تعقیب قرار گرفت و  دستگیر شد.

2کشته درجاده‌های گیلان

در 24 ساعت گذشته 2 نفر جان خود را بر اثر تصادف در جاده‌های استان از دست دادند.

در پی سرعت غیرمجاز و عدم توجه به جلو راننده پراید  با یک عابر پیاده خانم 58 ساله در روستای سور شفیع لات شهرستان املش برخورد و عابر به‌علت شدت جراحات در بیمارستان جان خود را از دست داد.

 این گزارش می‌افزاید که در محور ساحلی کشلی شهرستان تالش، یک دستگاه موتورسیکلت که یک سرنشین داشت از مسیر جاده منحرف و واژگون شد.

این حادثه که به علت سرعت غیرمجاز و عدم توانایی راکب در کنترل وسیله نقلیه رخ داده بود، موجب واژگونی این موتورسیکلت شد و راکب 18 ساله موتورسیکلت دچار جراحات شدیدی شد که پس از انتقال به مرکز درمانی جان خود را از دست داد.

کشف 45 تن آرد قاچاق در رودبار

فرمانده انتظامی شهرستان رودبار از کشف 45 تن آرد قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علی رمضانی گفت: ماموران ایستگاه بازرسی مستقر در ورودی این شهرستان در حین کنترل وسائط نقلیه، در مسیر مواصلاتی تهران  به رشت، به یک دستگاه خودروی نیسان و دو دستگاه کامیون مشکوک و خودروها را متوقف کردند.

این مقام انتظامی افزود: ماموران در بازرسی از خودرو ها 830 کیسه آرد قاچاق خارج از شبکه توزیع را کشف و  راننده این خودروها را دستگیر کردند.

وی همچنین از کشف309 کیسه آرد قاچاق و خارج از شبکه توزیع در داخل نانوایی‌های سطح این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: ماموران انتظامی 12 متهم  را در این  رابطه دستگیر کردند.

کشف بیش از 3 تن چوب قاچاق در شفت

فرمانده انتظامی شهرستان شفت از کشف 105 اصله ازانواع چوب آزاد، گردو، لیلیکی و توسکا به وزن بیش از 3 تن در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علی صداقت گفت: ماموران درحین کنترل وسائط نقلیه به یک دستگاه خودروی نیسان حامل چوب  مشکوک و آن توقیف کردند.

صداقت  ارزش چوب  کشف شده  را بیش از 6 میلیون ریال برآورد کرد و افزود:  متهم  45 ساله در این راستا دستگیر و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی گردید.

فرمانده انتظامی شهرستان شفت از شهروندان خواست در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک، مراتب را سریعا با پلیس 110 در میان بگذارند.

افزایش 32درصدی کشف جرایم سایبری گیلان/ نرم افزار تلگرام صدر نشین جرایم موبایلی

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: نرم افزار موبایلی تلگرام در صدر شگردهای مورد استفاده مجرمان در جرایم موبایلی است.

سرهنگ ایرج محمدخانی با اشاره به عملکرد 4 ماهه این پلیس در ابتدا سال جاری، افزود: در مقایسه با مدت مشابه سال قبل جرایم سایبری در گیلان، 32 درصد افزایش داشته است.

وی با تصریح براینکه تلاش کارآگاهان پلیس فتا گیلان موجب افزایش کشفیات جرم در این حوزه شده است، ادامه داد: هتک حیثیت و نشر اکاذیب با 48درصد صدرنشین جدول جرایم سایبری استان گیلان است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان  با یادآوری اینکه در حوزه مزاحمت‌های اینترنتی در مقایسه با سال گذشته، رشد 122 درصدی را شاهد بودیم، گفت: در جرایم برداشت‌های غیرمجاز از  حساب‌های بانکی 42 درصد کاهش داشتیم.

وی با بیان اینکه در گروه استان‌های هم رده گیلان 11 استان دیگر نیز وجود دارند، افزود: گیلان از نظر رخداد جرایم سایبری در رتبه پنجم این گروه قرار دارد.

/ مشرق نیوز

29 مرداد 1395