h حاشیه های دیدار هفته پنجم تراکتورسازی مقابل پرسپولیس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حاشیه های دیدار هفته پنجم تراکتورسازی مقابل پرسپولیس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حاشیه های دیدار هفته پنجم تراکتورسازی مقابل پرسپولیس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حاشیه های دیدار هفته پنجم تراکتورسازی مقابل پرسپولیس

حاشیه های دیدار هفته پنجم تراکتورسازی مقابل پرسپولیس

مدیریت مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) تبریز گفت: برگزاری دیدار هفته پنجم تراکتورسازی مقابل پرسپولیس در این ورزشگاه منوط به آماده‌سازی چمن است.

این روزها آماده شدن ورزشگاه یادگار امام(ره) برای انجام دیدار هفته پنجم دو تیم تراکتورسازی و پرسپولیس، به دغدغه‌ای اساسی برای مسئولان فوتبال کشورمان بدل شده است.

از یک سو پرسپولیسی‌ها حاضر نیستند در استادیوم دیگری به‌غیر از یادگار امام با تراکتورسازی بازی کنند و از طرف دیگر، تراکتورسازان منتظر آماده‌سازی ورزشگاه مورد اشاره هستند تا بازی‌های خانگی‌شان را در آنجا ادامه دهند.

به همین بهانه به سراغ حبیب مقصودی مدیر ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز رفتیم. او در ابتدا، در پاسخ به انتقاداتی که طی هفته‌های اخیر از سوی مدیران تراکتورسازی بابت عدم آماده‌سازی ورزشگاه شنیده می‌شود، گفت: چرا باید دوستان ما این‌طور اعتراض کنند؟ مگر آنها چه کاری برای این استادیوم انجام داده‌اند؟ این ورزشگاه، ملی و دولتی است. ما برای یک ورزشگاه محلی که چمن نمی‌کاریم. باید موارد زیادی را مدنظر قرار بدهیم.

وی ادامه داد: روال کار به این شکل است که باید زیرسازی انجام شود، لوله‌های استاندارد برای گرمایش و آبیاری چمن با تأیید مراجع مربوط در زمین کاشته شود، سپس زه‌کشی صورت بگیرد و در نهایت چمن را بکاریم. پس از کاشت باید مدتی چمن استراحت کند و آن وقت آماده می‌شود. شاید یک هفته دیگر این اتفاقات رخ بدهد و شاید یک زمان دیگری. زمان آماده‌سازی را باید از مسئولان شرکت توسعه و تجهیز سؤال کنید، اما آنچه که من می‌دانم، مدیریت درست این پروژه است. ما اصلاً به انتقادات توجهی نداریم، چون باید کارها را با تعهد انجام دهیم.

مقصودی افزود: از روز 7 خرداد ماه، کارها شروع شده و فعلاً حدود دو ماه و نیم از این تاریخ گذشته است. یک زیرسازی ساده در جاده بیش از شش ماه زمان می‌برد، اما ما شب‌ها پروژکتور را روشن می‌کنیم تا کارگران شبانه‌روزی کار را ادامه دهند، آن وقت دوستان ما مدام انتقاد می‌کنند. باز هم می‌گویم که کاری به این انتقادها نداریم، اما مگر این استادیوم متعلق به تراکتورسازی است؟ اگر اینها سند مالکیت دارند، بیاورند تا ورزشگاه را دودستی تقدیم‌شان کنیم. خیلی حرف‌ها در دل دارم که نمی‌گویم اما تا به‌حال باشگاه تراکتورسازی حتی یک ریال بابت نظافت، نگهداری، اجاره‌بها، بلیت‌فروشی و سایر موارد به ما نداده که امروز خود را مالک استادیوم می‌داند در حالی‌که استقلال و پرسپولیس بابت تمام این موارد به ورزشگاه آزادی پول پرداخت می‌کنند.

مدیر مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) تبریز ادامه داد: مدیران باشگاه تراکتورسازی اگر باید حساب کنند که شاید یک روزی سیل آمد و ورزشگاه را با خود برد، آن‌وقت می‌خواهند چه کار کنند؟ ما ملی فکر می‌کنیم و باید طوری کارها را پیش ببریم که اگر روزی فدراسیون فوتبال خواست بازی تیم ملی را در ورزشگاه یادگار انجام دهد، هیچ دغدغه‌ای نداشته باشد. پول بیت‌المال است، نمی‌توانیم بگوییم حالا زودتر کارها را انجام می‌دهیم تا تراکتورسازی بازی‌هایش را برگزار کند و اگر دو ماه دیگر چمن خراب شد، بگوییم مسئولیتی نداشتیم. ما سیستماتیک جلو می‌رویم.

وی در پاسخ به این پرسش که تا به حال چه بخشی از کارها پیش رفته، این‌طور پاسخ داد: زه‌کشی انجام شده و بیش از نیمی از ورزشگاه را لوله هیتینگ کار گذاشته‌ایم. نیمه دوم باقی‌مانده و سپس باید سفارش چمن جدید را بدهیم. این چمن باید از کشور ترکیه و در زمانی که کارهای زیرسازی زمین به صورت کامل انجام شده، با کانتینرهای یخچال‌دار به تبریز بیاید. اگر چمن را زودتر از موعد از گمرک تحویل بگیریم، آسیب می‌بیند. نمی‌خواهیم دو سال دیگر دوباره برای ترمیم چمن اقدام شود.

مقصودی گفت: این همان چمنی است که از شهر آنتالیا برای کاشت در ورزشگاه نیوکمپ ارسال شده است. پیشرفته‌ترین چمن ممکن را خریداری کرده‌ایم و سیستمی به کار می‌گیریم که کامل‌تر و بهتر از سیستم چمن ورزشگاه آزادی است. ما این‌طور کار می‌کنیم، اما نمی‌توانم بگویم چه زمانی همه چیز آماده می‌شود. وقتی می‌توانیم ورزشگاه را در اختیار تیم‌های تبریزی بگذاریم که کارمان تمام شده باشد.

وی در مورد دیدار هفته پنجم تراکتورسازی مقابل پرسپولیس که طبق قرعه باید روز 20 شهریورماه در تبریز انجام شود، گفت: نمی‌توانیم کارها را براساس این مسائل جلو ببریم. ما بیت‌المال را فدای بازی تراکتورسازی - پرسپولیس نمی‌کنیم. اگر تا آن زمان ورزشگاه آماده شد که بازی برگزار می‌شود در غیر این‌صورت مسئولان باید فکر دیگری کنند. بهتر است یا بازی به تعویق بیفتد یا در استادیوم دیگری برگزار شود. ورزشگاه متعلق به همه ایرانی‌هاست و کسی حق ندارد به نفع خودش همه چیز را تمام کند. استاندار، فرماندار، تمام مسئولان دولتی، مدیرکل ورزش و جوانان استان و ... تلاش می‌کنند ورزشگاه به موقع آماده شود، ولی اگر مهیا نشد، دوستان فکر دیگری کنند.

مقصودی در پایان تصریح کرد: فعلاً فقط بودجه در حد کاشت و پیشرفته‌کردن چمن ورزشگاه بود. به اندازه ترمیم رختکن، راهرو، صندلی و سکوها اعتبارات نداریم و شاید اولویت هم نباشد. اول باید چمن را درست کنیم و سپس به فکر مسائل دیگر خواهیم بود. ما شبانه‌روز کار می‌کنیم، اما وقتی چمن به‌صورت کامل آماده شد، آن را تحویل می‌دهیم.

/ مشرق نیوز

25 مرداد 1395