h رهبر حزب دموکراتیک خلق ترکیه به پنج سال زندان محکوم شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رهبر حزب دموکراتیک خلق ترکیه به پنج سال زندان محکوم شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رهبر حزب دموکراتیک خلق ترکیه به پنج سال زندان محکوم شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رهبر حزب دموکراتیک خلق ترکیه به پنج سال زندان محکوم شد

رهبر حزب دموکراتیک خلق ترکیه به پنج سال زندان محکوم شد

دادستان ترکیه رهبر حزب دموکراتیک خلق ترکیه را نیز به اتهام تبلیغات برای پ ک ک به پنج سال زندان محکوم کرد.

به نقل از روزنامه "هندلز بلات" آلمان، ظاهرا پاکسازی های دولت ترکیه بعد از کودتای نظامی نافرجام 15 جولای به اپوزیسیون هم رسیده است.

"صلاح الدین دمیرتاش"، رئیس حزب دموکراتیک خلق ترکیه نیز به پنج سال حبس محکوم شده است. دادستان ترکیه وی را به جرم تبلیغات برای یک گروه تروریستی به پنج سال زندان محکوم کرده است.

به گزارش خبرگزاری "دوغان" ترکیه دمیرتاش و معاون رهبر این حزب در سال 2013 در  یک سخنرانی حزب ممنوعه کارگران کردستان و رئیس زندانی آن را تمجید کرده بودند.

در ماه می گذشته به تحریک رئیس جمهور ترکیه مصونیت پارلمانی  نمایندگان حزب دموکراتیک خلق ترکیه سلب شده بود و از این رو آن ها می توانند تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و مجازات شوند.

اردوغان این انتقاد را به حزب دموکراتیک خلق ترکیه وارد می کند که بازوی سیاسی پ ک ک در ترکیه است. البته این حزب ارتباط خود با حزب کارگران کردستان را انکار می کند.

یک مقام ارشد ترکیه اعلام کرده است که  مقامهای آنکارا از زمان وقوع کودتای نافرجام نظامی در ماه گذشته تاکنون بیش از 35 هزار و 22 نفر را بازداشت کرده اند.

تاکنون هزاران نفر در بخش های آموزش، بهداشت و درمان و ارتش ترکیه و سایر بخش ها بازداشت یا از کار برکنار شده اند.

کشورهای غربی اقدامات دولت ترکیه در سرکوب مخالفان و منتقدان را محکوم کرده اند. اردوغان تلاش زیادی را برای اصلاح قانون اساسی و افزایش قدرت و اختیارات رئیس جمهور آغاز کرده است.

/ مشرق نیوز

22 مرداد 1395