h آمادگی ترکیه برای بستن مرزهای جنوبی خود با سوریه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آمادگی ترکیه برای بستن مرزهای جنوبی خود با سوریه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آمادگی ترکیه برای بستن مرزهای جنوبی خود با سوریه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آمادگی ترکیه برای بستن مرزهای جنوبی خود با سوریه

آمادگی ترکیه برای بستن مرزهای جنوبی خود با سوریه

یک روزنامه چاپ روسیه به نقل از معاون کمیته دفاعی دومای این کشور از آمادگی ترکیه برای بستن مرزهای جنوبی خود با سوریه خبر داد.

به نقل از اسپوتنیک، یک روزنامه چاپ روسیه از آمادگی ترکیه برای بستن مرزهای جنوبی خود با سوریه خبر داد.

روزنامه «ایزوستیا» چاپ روسیه به نقل از معاون کمیته دفاعی دومای روسیه در این باره می نویسد: در نشست اخیر کمیسیون مشترک روسیه و ترکیه، مسکو بر لزوم بستن مرزهای جنوبی ترکیه با سوریه تأکید شده است.

«ویکتور ودولاتسکی» معاون کمیته دفاعی دومای روسیه این نشست را در ادامه دیدار اخیر رؤسای جمهور دو کشور در «سن پیترزبورگ» روسیه اعلام کرد.

ودولاتسکی در این باره گفت: دو رئیس جمهور درباره برقراری صلح در سوریه مذاکره کرده اند. به همین دلیل ما از آنکارا خواستیم تا دراین مسیر نسبت به مسدود نمودن مرزهای جنوبی ترکیه با سوریه اهتمام لازم را به انجام آورد.

این در حالیست که چند روز قبل، اولین دیدار «ولادیمیر پوتین» و «رجب طیب اردوغان» پس از تشدید تنش ها میان دو کشور در نوامبر سال ۲۰۱۵ به انجام رسید.

در این دیدار دو رئیس جمهور بر لزوم از سرگیری همکاری ها میان دو کشور به منظور حل مسائل منطقه ای به تفاهم رسیدند.

گفتنی است، هواپیمای اف ۱۶ ترکیه در نوامبر سال گذشته میلادی یک فروند جنگنده سوخو روسیه را در مرز سوریه هدف قرار داد که در جریان آن یکی از خلبانان این هواپیما  کشته شد و این امر روابط میان دو کشور را به تیرگی کشانده بود.

/ مشرق نیوز

22 مرداد 1395