h آزمون رشته های کاردانی فنی حرفه‌ای برگزار شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آزمون رشته های کاردانی فنی حرفه‌ای برگزار شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آزمون رشته های کاردانی فنی حرفه‌ای برگزار شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آزمون رشته های کاردانی فنی حرفه‌ای برگزار شد

آزمون رشته های کاردانی فنی حرفه‌ای برگزار شد

آزمون کتبی برای پذیرش در ۱۱ رشته با آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی جمعه ۲۲ مرداد برگزار شد.

برای شرکت در دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی برای رشته های با آزمون و رشته های بدون آزمون در مجموع  ۲۱۹ هزار و ۶۳۶ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۸۹ هزار ۵۱۶ نفر زن و ۱۳۰ هزار و ۱۲۰ نفر مرد هستند.

از تعداد ثبت نام  کنندگان در این دوره، تعداد ۴۸ هزار و ۱۴۵ داوطلب متقاضی یکی از رشته های بدون آزمون و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی و تعداد ۱۷۱ هزار و ۴۹۱ نفر متقاضی یکی از رشته های با آزمون هستند.

ظرفیت پذیرش در این دوره از کاردانی نظام جدید ۲۹۴ هزار و ۸۳۹ نفر است که ظرفیت پذیرش در رشته های بدون آزمون ۱۰۷ هزار و ۵۸۹ نفر و در رشته های با آزمون ۱۸۷ هزار و ۲۵۰ نفر است.

رشته های تربیت بدنی، گرافیک، مدیریت خانواده، صنایع غذایی، تأسیسات، الکتروتکنیک، حسابداری و بازرگانی، کامپیوتر، مکانیک خودرو، نقشه برداری و نقشه کشی معماری جزء رشته های با آزمون هستند.

آزمون در رشته های باآزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی در صبح روز جمعه ۲۲ مرداد در ۱۷۳ شهرستان برگزار شده است.

/ مشرق نیوز

22 مرداد 1395