h اختلالات خواب خطر ابتلا به سکته مغزی را بالا می برد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اختلالات خواب خطر ابتلا به سکته مغزی را بالا می برد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اختلالات خواب خطر ابتلا به سکته مغزی را بالا می برد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اختلالات خواب خطر ابتلا به سکته مغزی را بالا می برد

اختلالات خواب خطر ابتلا به سکته مغزی را بالا می برد

پژوهشگران هشدار دادند که مشکلات و اختلالات خواب خطر ابتلا به سکته مغزی در افراد را بالا می برد.

تحقیقات جدید منتشر شده در مجله جهانی "Neurology " حاکی است: افراد دچار اختلال خواب با افزایش خطر ابتلا به سکته مغزی و اثرات منفی دیگر بر سلامت خود روبرو هستند.
روسیا الیوم خاطرنشان کرد که در این تحقیقات آمده است، افرادی که از مشکلات خواب رنج می برند؛ خطر ابتلا به بسیاری از بیماریهای روحی و جسمی در آنها افزایش می یابد.
2342  نفر که به اشکال مختلف دچار سکته های مغزی شده بودند، در این تحقیقات شرکت کردند. نتایج نشان داد که 72 درصد از مبتلایان به سکته مغزی ایسکمیک و 63 درصد مبتلایان به سکته مغزی خونریزی کننده و 38 درصد مبتلایان به حمله ایسکمی گذرا از اختلالات خواب مرتبط با تنفس از جمله تقطع تنفس به هنگام خواب رنج می بردند.
یکی از پزشکان شرکت کننده در این تحقیقات گفت: خواب یک عامل کمک کننده بسیار مهم به مغز برای انجام بهتر وظایفش است و همچنین به بهبود سکته مغزی کمک می کند.
مهمترین فواید خواب مناسب، به شرح زیر است:
- پیشگیری از چاقی - کاهش خطر ابتلا به دیابت - کاهش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی - افزایش باروری - تقویت سلامت روحی روانی و کاهش افسردگی - کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن
/ مشرق نیوز
22 مرداد 1395