h نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا رسانه ها را متهم کرد! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا رسانه ها را متهم کرد!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا رسانه ها را متهم کرد!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا رسانه ها را متهم کرد!

نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا رسانه ها را متهم کرد!

نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا رسانه ها را متهم کرد که صحبت‌های او را درباره استفاده از سلاح علیه هیلاری کلینتون تحریف کرده‌اند.

دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا رسانه‌ها را متهم کرد که صحبت‌های او را درباره استفاده از سلاح علیه هیلاری کلینتون بد فهمیده‌ و آن را تحریف کرده‌اند.

ترامپ در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت که منظورش از صحبت‌ها درباره قانون مالکیت سلاح این نبود که هیلاری کلینتون را تهدید کند.

یک روز قبل ترامپ در اظهارنظری جنجالی در ایالت کارولینای شمالی خطاب به حامیان خود گفت که می‌توانند با استفاده از بندی در قانون اساسی که به مردم اجازه مالکیت سلاح می‌دهد، هیلاری کلینتون را متوقف کنند. بسیاری از رسانه‌ها این صحبت‌ها را تهدید تلویحی ترامپ علیه کلینتون تعبیر کردند.

ترامپ گفت:‌ هیلاری می‌خواهد متمم دوم را لغو کند. به علاوه اگر او بتواند قضات (دیوان عالی) را انتخاب کند، شما مردم کاری نمی‌توانید بکنید. اما نمی‌دانم... شاید با توجه به طرفداران متمم دوم راهی باشد!

پل رایان، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا که حمایتی کم‌رنگ از نامزد جمهوری‌خواهان داشته است، در حضور خبرنگاران گفت: امروز سرم کمی شلوغ بود. نقل قول درباره متمم دوم قانون اساسی را شنیده‌ام. مثل یک شوخی است که کارش به جاهای باریک کشیده شده است. امیدوارم که او این قضیه را روشن کند. او هیچ وقت نباید درباره چنین مسأله مهمی شوخی کند. من هنوز این صحبتها را نشنیده‌ام.

سناتور تیم کین، یار انتخاباتی کلینتون هم در بیانیه‌ای سخنان آقای ترامپ را باورنکردنی خواند و گفت، این اظهارات نشان می‌دهد که او درکی از نقش فردی که قرار است رهبر باشد ندارد.

کریس مورفی، سناتور اهل کانتیکات گفت که این حرف ممکن است باعث تحریک افراد بی‌ثباتی که از کلینتون متنفرند، شود.

رابی موک، مدیر ستاد انتخاباتی کلینتون هم با انتشار بیانیه ای گفت:‌ آنچه ترامپ می گوید خطرناک است. فردی که می‌خواهد رئیس جمهور ایالات متحده باشد، نباید به هیچ صورتی به خشونت اشاره کند.

در همین حال، ستاد مبارزاتی ترامپ با انتشار بیانیه ای از اظهارات این نامزد دفاع کرد. در این بیانیه آمده است:‌ نام این پدیده توانایی ایجاد اتحاد است. طرفداران متمم دوم روحیه فوق العاده‌ای دارند و کاملا متحد هستند که به آنها قدرت سیاسی زیادی می دهد.

/ مشرق نیوز

21 مرداد 1395