h تفویض بخشی از اختیارات آیت الله لاریجانی به دادگستری‌ها - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تفویض بخشی از اختیارات آیت الله لاریجانی به دادگستری‌ها,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تفویض بخشی از اختیارات آیت الله لاریجانی به دادگستری‌ها,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تفویض بخشی از اختیارات آیت الله لاریجانی به دادگستری‌ها

تفویض بخشی از اختیارات آیت الله لاریجانی به دادگستری‌ها

آیت الله آملی لاریجانی اختیار تعیین یک نفر قاضی برای عضویت در هیات تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی کشور را به روسای کل دادگستری‌های استان‌های کشور تفویض کرد.

به نقل از روابط عمومی قوه قضائیه، آیت الله آملی لاریجانی اختیار تعیین یک نفر قاضی برای عضویت در هیات تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی کشور را به روسای کل دادگستری‌های استان‌های کشور تفویض کرد.

متن کامل این تفویض اختیار به شرح ذیل است:

روسای محترم کل دادگستری استان‌های سراسر کشور

در اجرای تبصره های 4 و 5 ماده 80 «قانون اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران» مصوب 1395/2/20 مجلس شورای اسلامی ضرورت دارد یک نفر قاضی به عنوان عضو «هیات تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی کشور با قوانین» در شهرستان‌ها و بخش‌ها انتخاب و معرفی گردند.

بدین وسیله به روسای کل دادگستری استان‌ها تفویض اختیار می‌شود تا نسبت به تعیین و صدور ابلاغ برای یک نفر از قضات مجرب استان جهت عضویت در هیات مزبور اقدام نمایند.

/ مشرق نیوز

20 مرداد 1395