h نظامیان خارجی هم در نبرد زمینی با داعش مشارکت نمی‌کنند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نظامیان خارجی هم در نبرد زمینی با داعش مشارکت نمی‌کنند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نظامیان خارجی هم در نبرد زمینی با داعش مشارکت نمی‌کنند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نظامیان خارجی هم در نبرد زمینی با داعش مشارکت نمی‌کنند

نظامیان خارجی هم در نبرد زمینی با داعش مشارکت نمی‌کنند

نخست وزیر عراق با اشاره به عملیات آزادسازی موصل، گفت: جنگنده های ائتلاف بین المللی ضد داعش در این عملیات مشارکت دارند، اما حتی یک نظامی خارجی هم در نبرد زمینی حضور نخواهد داشت.

به نقل از پایگاه لبنانی النشره، حیدر العبادی نخست وزیر عراق در سخنانی بر لزوم حمایت های جهانی از دولت بغداد در نبرد با تروریست های تکفیری داعش تأکید کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص اظهار داشت: دولت بغداد به منظور مقابله با تروریست های تکفیری داعش به کمک تمامی کشورهای جهان نیازمند است.

نخست وزیر عراق همچنین با اشاره به عملیات آزادسازی شهر «موصل»، اظهار داشت: نیروهای عراقی تلاش می کنند در زمان آغاز این عملیات، جان غیرنظامیان در خطر قرار نگیرد.

العبادی در همین زمینه ادامه داد: حفظ جان ساکنان شهر موصل و ممانعت از وخامت وضعیت انسانی در این شهر در طول عملیات آزادسازی آن، از اولویت های دولت بغداد است.

نخست وزیر عراق ضمن تکذیب برخی اخبار مبنی بر حضور غیرنظامیان در میدان نبرد با داعش، گفت: هیچ رزمنده خارجی در خاک عراق با داعش مبارزه نخواهد کرد.

وی افزود: جنگنده های ائتلاف بین المللی ضد داعش عملیات زمینی ارتش عراق را تحت پوشش هوایی قرار می دهند.

/ مشرق نیوز

20 مرداد 1395