h آپارتمان کوچک خیابان جمهوری شریعتمداری در برابر خانه مجلل خرازی! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آپارتمان کوچک خیابان جمهوری شریعتمداری در برابر خانه مجلل خرازی!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آپارتمان کوچک خیابان جمهوری شریعتمداری در برابر خانه مجلل خرازی!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آپارتمان کوچک خیابان جمهوری شریعتمداری در برابر خانه مجلل خرازی!

آپارتمان کوچک خیابان جمهوری شریعتمداری در برابر خانه مجلل خرازی!

حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان و سید محمدصادق خرازی رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان و سفیر اسبق ایران در پاریس در برنامه نگاه یک شب گذشته اتفاقی را رقم زدند که در چند سال اخیر به ندرت از صدا و سیما چنین چیزی دیده بودیم.

آپارتمان کوچک خیابان جمهوری شریعتمداری در برابر خانه مجلل خرازی!

نگاه یک در برنامه شب قبلش با حضور دو مهمان جنجالی یعنی یک موافق و یک مخالف دولت ثانیه هایی را برای مردم رقم زد که پس لرزه های سخنان مهمان این برنامه تاکنون ادامه داشته است.

بد نیست اگر به صورت تیتر وار اهم سخنان دو مهمان این برنامه را مرور کنیم :

  • شریعتمداری: آیا توبیخ دائم از طرف آمریکایی ها عزت است؟
  • خرازی:اگر برجام روال و رویه بشود، خیانت به کشور است
  • شریعتمداری: شما انگشت کوچک دولت احمدی نژاد هم نیستید
  • خرازی: دولت کنونی وارث دولتی پر از فساد اداری بود
  • خرازی: اگر برجام روال و رویه بشود، خیانت به کشور است، خصومت آمریکایی ها ادامه دارد
  • شریعتمداری: اولین منتقد احمدی نژاد ما بودیم، این هم سندش!
  • خرازی: آقای شریعتمداری! تا حالا یک گام در دفاع از کشور برداشته اید؟
  • شریعتمداری: برجام برای ما چیزی نداشت
  • خرازی: این فسادها در دولت قبل هم بود
  • شریعتمداری: دولت قبل زمانی دچار انحراف شد که اصلاح طلب شد

اما در لابلای مباحث صورت گرفته بحثی پیرامون کاسبان تحریم مطرح شد که شاید از جمله تهمت هایی بود که توسط مدافعان برجان به مخالفان برجام نسبت داده می‌شد ؛ تهمتی که اگرچه چندی بعد با افشای خبرهای نااُمیدکننده پیرامون امثال صفدرحسینی ها و صدقی ها و حسین فریدون و سایرین تا حدی پرده از اتفاقات رُخ داده برداشته شد اما پاسخی که دیشب شریعتمداری خطاب به خرازی داده در نوع خود جالب توجه بود.

«حسین شریعتمداری در پاسخ به خرازی که گفت شما از روز اول موافق تحریم بودید، گفت: من سؤالی از شما دارم، شما که به ما می‌گویید موافق تحریم بودیم و به ما می‌گویید کاسب تحریم، آقایان بیایند زندگی من را بگیرند با زندگی یکی از آن آقایان عوض کنند. کدام کاسب تحریم است که اصرار کند تحریم‌ها حذف شود؟ آدم باید چیزی بگوید که جایگاهی داشته باشد»

اینکه مدیر روزنامه کیهان به زندگی فردی مانند خرازی غبطه می‌خورد چند دلیل دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

ساعتی پس از پایان مناظره بود که امیرحسین ثابتی از فعالین سیاسی و رسانه‌ای کشور نوشت : «میخواهم بدانم کسی که بعد از نزدیک 70 سال سن در یک آپارتمان قدیمی کوچک در پایین خیابان جمهوری زندگی میکند کاسب تحریم است یا کسی که سالهاست در خانه ای چند طبقه در پل رومی ساکن است و وسایل آنتیک خانه اش به قدری خاص و زبانزد است که چندی قبل عبدالله رمضان زاده هم به کنایه به او گفت قاچاقچی عتیقه؟»

دو تصویر بالا مربوط به گزارش تصویری سایت جماران از مراسم عزاداری محرم در خانه صادق خرازی می‌باشد که نکته جالب در تصاویر منتشر شده توسط این سایت خبری این است که در شب مراسم بر روی عتیقه جات گرانبهای خانه پارچه ای مشکی انداخته شده است!!

در همین رابطه عبدالله رمضان‌زاده عضو حزب منحله مشارکت در صفحه شخصی خود در فیسبوک نوشت: «به نظر شما لیست دیپلمات‌های قاچاقچی نسخ خطی کتاب‌های قدیمی در جیب کیست؟!»

همچنین بدنیست بدانید که محمدعلی ابطحی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور دولت اصلاحات چندی پیش در واکنش به اظهارات جنجالی خرازی افشاگری عجیبی کرد و در صفحه شخصی فیس‌بوکش نوشت: «صادق خرازی در ادامه حرف های شیرین و متناقضش گفته که لیست اصلاح طلبانی که به دشمن گرا می داداند را در جیبش دارد. از این شیرین زدن ها قبلا هم در گفته هایشان بود. عبدالله رمضان زاده در این رابطه نوشته لیست دیپلمات های قاچاقچی نسخ خطی کتاب های قدیمی در جیب کیست.البته قاچاق زیر خاکی هم اضافه کنید راه دوری نمی رود. بهترین تلنگر را رمضانزاده داده است

17 مرداد 1395