h نبرد فوق‌العاده سنگین ارتش سوریه در حلب - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نبرد فوق‌العاده سنگین ارتش سوریه در حلب,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نبرد فوق‌العاده سنگین ارتش سوریه در حلب,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نبرد فوق‌العاده سنگین ارتش سوریه در حلب

نبرد فوق‌العاده سنگین ارتش سوریه در حلب

دومین روز عملیات ائتلاف «جیش الفتح» برای شکستن محاصره حلب، شاهد نبردی فوق‌العاده سنگین و عقب‌نشینی ارتش سوریه بود اما در پایان روز ارتش سوریه موفق شد روند را معکوس کند و برخی مناطق را پس بگیرد.

نبرد فوق‌العاده سنگین ارتش سوریه در حلب

امروز سومین روز عملیات تروریست‌های ائتلاف «جیش الفتح» موسوم به «حماسه بزرگ حلب» برای شکستن محاصره چند هزار تروریست دیگر در شرق شهر حلب است.

«حماسه» تروریست‌ها از دو روز پیش آغاز شده و تاکنون بیش از 200 کشته داشته که نزدیک به 10 نفر آنان از فرماندهان میدانی بوده‌اند. این عملیات در جنوب شهر حلب در جریان است. آخرین خبرها حاکی‌ است درگیری ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت لبنان و عراق، با بیش از سه هزار تروریست سرتاپا مسلح همچنان در جریان است. ارتش سوریه و نیروهای مقاومت با ایستادگی در مقابل حملات سنگین تروریست‌ها، دیشب توانستند پیشروی آنها را متوقف کنند و تا حدود زیادی بر اوضاع منطقه مسلط شوند. نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت حزب‌الله حملات معکوسی را برای بازپس گیری مناطق اشغال شده در غرب منطقه الراموسة (جنوب غرب شهر حلب) آغاز کرده‌اند و توانستند با عقب راندن تروریست‌ها مواضع را در مجتمع مسکونی «1070» تثبیت کنند. در این عملیات تعدادی از تروریست‌هایی که به منطقه نفوذ کرده بودند کشته و  دهها نفر دیگر هم متواری شدند. بامداد امروز نیروهای جبهه مقاومت با ادامه پیشروی‌ توانستند کارگاه های البراغی، الزیوت، ضهرة الحوز را در محور دانشکده «التسلیح» آزاد کنند. عملیات در این محور برای پاکسازی کامل منطقه هم چنان در جریان است. نیروهای جبهه مقاومت همچنین موفق شدند ارتفاعات الباز ، موته و المحبة را هم پاکسازی کنند. این مناطق دیروز به دست جیش الفتح افتاده بود. از سویی دیگر گروه های تروریستی از مناطق تازه اشغال شده، دهها خمپاره و موشک به سمت محله های غربی شهر شلیک کردند که بر اثر این حملات در منطقه «الحمدانیة و الکرمه» 33 تن شهید و 219  تن زخمی شدند. تلفات تروریست‌ها در 24 ساعت گذشته حداقل 190 تن بوده که در میان لیست کشته‌شدگان اسامی 7 فرمانده بارز تروریست‌ها دیده می‌شود. حداقل 12 گروه تروریستی که تعدادشان بیش از سه هزار نفر است در عملیات جنوب غرب شهر حلب شرکت کرده‌اند و تلاششان این است که محاصره بیش از 10 هزار تروریست در محلات شرقی حلب شکسته شود.
/ مشرق نیوز
12 مرداد 1395