h پایان بحران گروگانگیری ۲ هفته‌ای در ایروان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پایان بحران گروگانگیری ۲ هفته‌ای در ایروان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پایان بحران گروگانگیری ۲ هفته‌ای در ایروان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پایان بحران گروگانگیری ۲ هفته‌ای در ایروان

پایان بحران گروگانگیری ۲ هفته‌ای در ایروان

نیروهای امنیتی ارمنستان از پایان بحران گروگانگیری ۲ هفته‌ای در ایروان با تسلیم افراد مسلح خبر دادند.

به نقل از الجزیره، سرویس امنیت ملی ارمنستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: با تسلیم همه افراد مسلح، بحران گروگانگیری که طی 2 هفته گذشته در ایروان ادامه داشت، به پایان رسید.

روز یکشنبه یکی دیگر از افراد مسلح توسط نیروهای امنیتی زخمی شد. نیروهای امنیتی تا ساعت 5 بعد از ظهر شنبه به افراد مسلح فرصت داده بودند تا تسلیم شوند.

در این بیانیه آمده است: عملیات ضد تروریستی نیروهای امنیتی پایان یافته و منجر به تسلیم افراد مسلح شده است. 20 تروریست در جریان این عملیات دستگیر شدند.

افراد مسلح 4 مامور پلیس را به مدت یک هفته گروگان گرفته بودند و آنها را سالم آزاد کردند. آنها بعدا 4 نیروی کادر آمبولانس ایروان را گروگان گرفتند ولی روز شنبه 2 نفر آنها را آزاد کردند.

افراد مسلح در ابتدای حمله خود به ساختمان پلیس ایروان، یک مامور پلیس را کشته و تعدادی دیگر را زخمی کردند.

مقام‌های ارمنستان روز شنبه هشدار داده بودند که حق استفاده از زور را علیه این گروه مسلح دارند.

بحران گروگانگیری همچنین موجب اعتراضات گسترده و وسیعی در شهر ایروان شد که درگیری بین پلیس و تظاهرات کنندگان در روز جمعه منجر به زخمی شدن دهها نفر شد و پلیس تعدادی را بازداشت کرد.

این حمله با هدف آزادسازی "جیریر سیفیلیان" رهبر مخالفان ارمنستان انجام شد، وی 20 ژوئن به اتهام توطئه برای تصرف چند ساختمان دولتی و تاسیسات مخابراتی در ایروان بازداشت شده است.

طرفداران سفیلیان پیش از این اعلام کرده بودند که قصد دارند با تحریک یک گروه مسلح شورشی، وضعیت و شرایط را در ارمنستان تغییر دهند.

افراد مسلح خواستار استعفای سرژ سرگیسیان رئیس جمهور ارمنستان شده بودند.

/ مشرق نیوز

11 مرداد 1395