h بررسی کارشناسی برگزاری الکترونیکی انتخابات ۹۶ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بررسی کارشناسی برگزاری الکترونیکی انتخابات ۹۶,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بررسی کارشناسی برگزاری الکترونیکی انتخابات ۹۶,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بررسی کارشناسی برگزاری الکترونیکی انتخابات ۹۶

بررسی کارشناسی برگزاری الکترونیکی انتخابات ۹۶

سخنگوی شورای نگهبان از درخواست وزارت کشور از این نهاد برای بررسی برگزاری الکترونیکی انتخابات ۹۶ در سطح کارشناسی خبر داد.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان از درخواست وزارت کشور از شورای نگهبان برای بررسی ساز‌وکارهای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم به صورت الکترونیکی در سطح کارشناسی خبر داد و گفت: وزارت کشور در نامه‌ای به شورای نگهبان درخواست کرده که جلسات کارشناسی بین این وزارتخانه و شورای نگهبان برای بررسی سازوکارهای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم به صورت الکترونیکی تشکیل شود.

وی افزود: قرار است در این جلسات نتایج کارشناسی برگزاری الکترونیکی انتخابات 96، ارزیابی و در نهایت تصمیمی در این زمینه اتخاذ شود.

سخنگوی شورای نگهبان خاطرنشان کرد: هنوز تصمیمی برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم به صورت الکترونیکی در سال 96 گرفته نشده است.

پیشتر عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگویی  از پیشنهاد دولت به شورای نگهبان برای برگزاری الکترونیکی انتخابات 96 خبر داده بود.

روز گذشته محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور گفته بود که این وزارتخانه منتظر نظر شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات سال 96 به صورت الکترونیکی است.

براساس این گزارش، وزارت کشور پیش از برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سال گذشته نیز پیشنهاداتی مبنی بر برگزاری این انتخابات به صورت الکترونیکی را به شورای نگهبان ارائه کرده بود.

پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی بین وزارت کشور و شورای نگهبان، در نهایت شورای نگهبان با اخذ استعلامات از مراکز سه‌گانه قضایی و امنیتی، امنیت لازم برای برگزاری انتخابات 7 اسفند 94 به صورت الکترونیکی را تأیید نکرد.

/ مشرق نیوز

8 مرداد 1395