h مسکن مهر دردی از مردم دوا نمی‌کند! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مسکن مهر دردی از مردم دوا نمی‌کند!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مسکن مهر دردی از مردم دوا نمی‌کند!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مسکن مهر دردی از مردم دوا نمی‌کند!

مسکن مهر دردی از مردم دوا نمی‌کند!

متقاضیان مسکن مهر یکبار دیگر به اظهارات وزیر راه واکنش نشان دادند، تشکر بابت اشتغالزایی ۱۰۰ هزار نفر برای آمریکایی‌ها، آرزو برای مستاجر شدن آخوندی و... از جمله این واکنشهاست.

به تازگی وزیر راه و شهرسازی برای چندمین بار طرح مسکن مهر را مورد انتقاد قرار داد. آخوندی با بیان این‌که برعکس روال گذشته که همه چیز با عدد و رقم مطرح می‌شد ما به دنبال این هستیم که کیفیت زندگی در شهرها چگونه است، تصریح کرد: به همین خاطر اگر ما در کوه و بیابان یکسری واحدهای متراکم با قیمت نازل و بدون خدمات ایجاد کنیم نمی‌تواند درد قابل توجهی از مردم دوا کند. مطمئن باشید اگر کیفیت زندگی در شهرها بهبود یابد و مردم بتوانند درآمد لازم را کسب کنند بهتر از دولت می‌توانند برای خود مسکن تهیه کنند تا اینکه من به عنوان وزیر در زندگی مردم دخالت کنم و وارد ساخت و ساز مستقیم شوم.

وی همچنین در خصوص تسهیلات خرید مسکن گفت: حداقل میزان تسهیلات پرداختی در بانک مسکن 60 درصد رشد داشته است. نکته قابل توجه این است که برای خرید مسکن بدون پس‌انداز امکان تحرک اقتصادی و برخورداری از تسهیلات وجود ندارد.

این اظهارات آخوندی واکنش متقاضیان مسکن مهر را به دنبال داشته است. یکی از کاربران تسنیم با درج نظرش از وزیر راه خواسته که روی زخم آنها نمک نپاشد: «آقای وزیرمحترم لطفا شرایط ما متقاضیان را درک کنید چرا به جای این‌که کمک کنید روی زخم ما نمک می‌پاشید. شاید این شرایط را حس نکرده باشید ولی کسی که احتیاج دارد و تمام درآمدش را از زن و بچه دریغ می‌کند و برای اجاره خانه هزینه می‌کند خانه‌اش در بیابان هم باشد در آنجا زندگی می‌کند.»

یکی دیگر از کابران این‌گونه نظر داده است: «با سلام خدمت خبرگزاری مردمی تسنیم. متاسفانه وزیر راه در تمام زمینه های کاری خود وعده داده و واقعیت این است که ادای یک وزیر را در آورده. اگر در دولت قبل وزیری این گونه بیخیال وظایفش می‌شد نه تنها رئیس جمهوری بلکه نمایندگان مجلس به شدت با وی برخورد می کردند. شک ندارم این چنین وزیری در دولت قبل خیلی زود باید خانه نشین می شد و .... امیدوارم وزیر راه و شهرسازی در سالهای پایانی عمرش همه دارایی اش را از دست بدهد و مستاجر شود تا کمی مزه بدبختی بیچاره هایی امثال من را بچشد.»

در ادامه تعدادی از نظرات درج شده متقاضیان مسکن مهر در ذیل گزارش "مسکن مهر دردی از مردم دوا نمی‌کند" می‌آید؛

رستمی: با سلام استیضاح یا استعفای این وزیر بی کفایت دل ما را خنک می‌کند.

آواره: جناب وزیر فرض که سخنان شما درست باشد خوب کور از خدا چه می‌خواهد دو چشم بینا بیا و یکبار به جای این همه نقد و ایراد به طرح قبلی‌ها یک طرح ارائه کن و ما را از بی‌خانمانی در بیاور. دارم بازنشسته می‌شوم و خانه ندارم. احمدی نژاد بد تو خوب. من از خدام هست یک متر زمین و خانه در محله شما گیرم بیاد، می‌آید؟ نه والله .چند متر خانه به قول شما در بیابیان می‌خواستند به ما بدهند ببین خود شما چه بازی درآورده‌ای ؟! جناب تسنیم ریشه اشکال جای دیگه است ضربه زدن به نظام فقط این نیست که مثل منافقان یک جا را بمب بگذارند، انواع و اقسام داریم این هم یک نوع است.

فاطمه: به آقاى آخوندى بگویید دست از سر دولت قبل بردارد. ایشان فقط می‌خواهد آنها را ببرد زیرسئوال.نه آقا. باز هم گلى به جمال آنها که ما را درک کردند. شماکه اصلا نمیخواهى تصور وضعیت سخت ما مردم حقوق بگیر و مستمری بگیرو از همه بدتر،مستاجر را تو ذهنت خطور بدهی.فرض کن بچه خودتم جزو ماست .بگذار آرزو به دل نمیریم که بدجور آن دنیا گیرمیفتى و مال و بچه ومقام به دردت نخواهد خورد.

سعید: آقای وزیر شما مگر می‌دانید درد چیست یا چه شکلی هست یا چه حالی دارد یا چه بلایی سر بعضی از مردم می‌آورد یا به عبارتی آورده؟

مهرداد: سلام جا دارد یک تشکر ویژه از آقای آخوندی به خاطر ایجاد فرصت شغلی برای 100 هزار امریکایی جهت قرارداد بویینگ داشته باشیم .بالاخره ایشان در غرب تحصیل کرده و باید دینش را به آنها ادا می‌کرد. احسنت به این فداکاری و حس انسان دوستانه.

عبادی: به این آقای آخوندی بگویید بله دردی برای شما دوا نمی‌کند. شمایی که حقوق چند صد میلیونی می‌گیرید؛‌ ببخشید یک سوال از ایشان دارم می‌شود بگوید کدام محله تهران ساکن است؟ این آقا به جای این اظهار نظرها باید استعفا بدهند؛‌ متاسفم برای دولت به اصطلاح تدبیر و امید که مدیرانی بی لیاقت دارد.

یاس: آقای آخوندی شما طی این دوره وزارت خود چه گلی به سر مردم زدی ؟چه طرحی برای درمان درد مردم داشتی ؟چه کمکی برای خانه های غیر متراکم در دل شهر ارائه و عملیاتی کردید ؟مردم دردمند جز فرا فکنی و بی مسئولیتی در کارنامه شما چیز دیگری نمی بینند اوه چرا هواپیما ایرباس ،اما آن هم دردی از  ما دوا نمی‌کند.

خدایار: هیتلر می‌گفت دروغ را اینقدر بزرگ بگویید که همه باور کنند. قبل انتخابات وعده و وعید.حالا که باید به مردم برسند اصلا متوجه نیستند که پول ملت را گرفتند خودشان حقوق های میلیونی دارند، دوای -درد- مردم را نمی‌فهمند چیست؟ مثل ملکه انگلستان که به او می‌گویند مردم نان ندارند بخورند می‌گوید اشکالی ندارد شیرینی بخورند خب!!!

/ مشرق نیوز

8 مرداد 1395