h فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه به دنبال وقت‌کشی! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه به دنبال وقت‌کشی!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه به دنبال وقت‌کشی!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه به دنبال وقت‌کشی!

فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه به دنبال وقت‌کشی!

دبیر پارلمان سوریه گفت: «استفان دی میستورا»، فرستاده ویژه سازمان ملل به سویه به دنبال وقت‌کشی برای اعلام دور جدید مذاکرات است چون تحولات میدانی به نفع گروه‌های مورد حمایت محور آمریکایی در ژنو تمام نمی‌شود.

دلیل اصلی برگزار نشدن دور تازه مذاکرات ژنو برای بررسی راه حل بحران سوریه را فراهم نشدن زمینه تحقق خواسته‌های مخالفان سوری در این نشست دانست.

وی افزود: «استفان دی میستورا»، فرستاده ویژه سازمان ملل به سویه به دنبال وقت‌کشی برای اعلام دور جدید مذاکرات است چون تحولات میدانی به نفع گروه‌های مورد حمایت محور آمریکایی در ژنو تمام نمی‌شود.

العبود با بیان اینکه کنفرانس ژنو برای طرف‌هایی منطقه‌ای و بین المللی توطئه‌گر علیه سوریه محل برداشت کاشته‌هایشان است، گفت: آمریکا برای اعلام آغاز دور جدید مذاکرات تعلل می‌کند، چون هدف اصلی آمریکا بهره‌برداری از این نشست برای ارتقا بخشیدن به وضعیت خود در منطقه و در اختیار داشتن برگ برنده سیاسی است که بتواند شروطی را بر سوریه، ایران و روسیه تحمیل کند اما وضعیت گروه‌های تروریستی تحت حمایت آمریکا در میدان نبرد به گونه‌ای نیست که رویاهای آمریکا در ژنو را محقق کند.

وی افزود: دلیل اینکه مخالفان هم آماده حضور در ژنو نیستند این است که می‌خواهند در این مذاکرات پرونده قدرت در سوریه را کاملا تحویل بگیرند و این هم با توجه به پیروزی‌های پی در پی ارتش سوریه و متحدانش در میدان نبرد، درخواستی غیرمنطقی است.

العبود در پایان سخنان خود تاکید کرد: دولت سوریه و متحدانش تنها طرفی هستند که با قدرت آماده رفتن به ژنو هستند چون زمام میدان را در دست دارند علاوه بر اینکه برای ایجاد گفت‌وگوی سوری-سوری با هدف پایان دادن به اختلاف سیاسی و ایجاد راه حل سیاسی بحران در سوریه تمایل واقعی نشان می‌دهند چیزی که دولت سوریه و متحدان ایرانی و روسی آن بارها تاکید کرده‌اند.

/ مشرق نیوز

6 مرداد 1395