h صدها تروریست در اروپا، آماده انجام فعالیت های تروریستی! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

صدها تروریست در اروپا، آماده انجام فعالیت های تروریستی!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,صدها تروریست در اروپا، آماده انجام فعالیت های تروریستی!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,صدها تروریست در اروپا، آماده انجام فعالیت های تروریستی!

صدها تروریست در اروپا، آماده انجام فعالیت های تروریستی!

پلیس اروپا (یوروپل) اعلام کرد که صدها تروریست بالقوه در اروپا، آماده انجام فعالیت های تروریستی هستند.

روزنامه نوین اوسنابروکر زایتونگ (Neuen Osnabruecker Zeitung) به نقل از یوروپل نوشت: این اشخاص، افراط گرایانی هستند که مستقر در اتحادیه اروپا هستند؛ برای مدتی به عراق و سوریه سفر کرده و برای گروه تروریستی داعش جنگیده و دوباره به اروپا بازگشته اند.
به گفته یوروپل، داعش لزوما به صورت سازماندهی شده، سیل پناهجوی تروریست وارد اروپا نمی کند.
به نوشته این رسانه، یکی از سخنگوهای اینترپل اعلام کرده است که در این زمینه هیچ شواهد مشخصی نداریم. اعضای گروه های تروریستی و افراط گرایان که دوباره به اروپا باز می گردند، گذرنامه اتحادیه اروپا دارند. آنها با گذرنامه های جعلی یا واقعی وارد اروپا می شوند و متکی به باندهای قاچاق انسان که آوارگان از آنها استفاده می کنند، نیستند.
پلیس اروپا تخمین زده است که شمار افراط گرایان تروریست یعنی کسانی که از اتحادیه اروپا در سوریه و عراق می جنگند، پنچ هزار نفر است که یک سوم آنها یعنی بین یک هزار و 500 تا یک هزار و 800 نفر آنها به اتحادیه اروپا بازگشتند.
به گفته پلیس یوروپل، بسیاری از آنها نه نیت و نه توانایی انجام عملیات تروریستی را دارند، ولی با این وجود، صدها تروریست بالقوه وجود دارند که خطر مهمی برای اروپا محسوب می شوند و مقامات اروپایی به صورت فشرده تحقیقات گسترده ای علیه این مظنونین انجام داده و یوروپل نیز در این زمینه به آنها کمک می کند.
/ مشرق نیوز
5 مرداد 1395