h مرجع تقلید شیعیان: زندانی‌کردن مرد به خاطر مهریه صحیح نیست - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مرجع تقلید شیعیان: زندانی‌کردن مرد به خاطر مهریه صحیح نیست,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مرجع تقلید شیعیان: زندانی‌کردن مرد به خاطر مهریه صحیح نیست,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مرجع تقلید شیعیان: زندانی‌کردن مرد به خاطر مهریه صحیح نیست

مرجع تقلید شیعیان: زندانی‌کردن مرد به خاطر مهریه صحیح نیست

مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از وضع مهریه سنگین و نامتعارف تاکید کرد: هنگام وقوع عقد ازدواج، اصل بر اعسار زوج است و زندانی‌کردن مرد به خاطر مهریه صحیح نیست.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی ظهر امروز در دیدار با رئیس‌کل دادگستری خراسان‌رضوی و جمعی از مقامات قضایی از اقدامات متنوع و مهم صورت گرفته توسط مجموعه قضایی استان تقدیر کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی در این دیدار بر لزوم تلاش در جهت استقرار کامل قانون و شرع بر تمامی مناسبات اجتماعی تأکید کرد و افزود: تلاش‌های انجام شده در زمینه سالم‌سازی اجتماعی به‌ویژه در حوزه تحکیم بنیان خانواده و پیشگیری از طلاق اقدامی ارزشمند است.

مرجع تقلید شیعیان جهان بیان کرد: هنگام وقوع عقد ازدواج، اصل بر اعسار زوج است و زندانی‌کردن مرد به خاطر مهریه صحیح نیست و از تلاش‌های انجام گرفته توسط دادگستری استان در فراهم‌کردن زمینه‌های آزادی تعدادی از زندانیان مهریه تشکر می‌کنیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی با انتقاد از وضع مهریه سنگین و نامتعارف اظهار داشت: بسیاری از مهریه‌هایی که با چنین شرایطی وضع می‌شود، کالعدم محسوب شده، باطل است و مهرالمثل تعلق می‌گیرد.

وی با اشاره به مسائل نظام بانکی اظهار داشت: عملیات بانکی باید مبتنی بر شرع مقدس اسلام باشد تا انشاءالله شاهد رشد و شکوفایی هرچه بیشتر اقتصاد باشیم.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به آسیب‌های فضای مجازی خاطرنشان کرد: این فضا آحاد جامعه را تهدید می‌کند و مسئولان باید یک شبکه سالم ملی در فضای مجازی ایجاد کنند تا ضمن بهره مندی از پیشرفت‌های بشری از مفاسد آن پیشگیری به‌عمل آید.

/ مشرق نیوز

4 مرداد 1395