h حمایت نخست وزیر لبنان از حزب‌الله در نشست اتحادیه عرب - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حمایت نخست وزیر لبنان از حزب‌الله در نشست اتحادیه عرب,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حمایت نخست وزیر لبنان از حزب‌الله در نشست اتحادیه عرب,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حمایت نخست وزیر لبنان از حزب‌الله در نشست اتحادیه عرب

حمایت نخست وزیر لبنان از حزب‌الله در نشست اتحادیه عرب

نخست وزیر لبنان که برای شرکت در نشست اتحادیه عرب عازم موریتانی شده است، گفته که در صورت طرح مسئله حزب‌الله، از آن حمایت خواهد کرد.

«تمام سلام» نخست وزیر لبنان اعلام کرد که از حزب‌الله لبنان در نشست اتحادیه عرب که فردا (دوشنبه) در موریتانی برگزار می شود، دفاع خواهد کرد. به گزارش وبگاه خبری «العهد» لبنان، سلام پیش از سفر به موریتانی برای شرکت در نشست اتحادیه عرب، گفت که «رابطه من با نبیه بری مشخص است و اگر موضوع حزب‌الله در این نشست مطرح شود، در پاسخ خواهم گفت که حزب‌الله از عناصر تشکیل دهنده اصلی لبنان و عضو دولت است». اجلاس سالانه سران عرب 25 جولای جاری برای نخستین بار از زمان پیوستن «نواکشوت» به اتحادیه عرب در موریتانی برگزار خواهد شد. در نشست قبلی اتحادیه عرب و همکاری اسلامی در استانبول، کشورهای عربی خلیج فارس و در رأس آن‌ها عربستان تلاش کردند حزب‌الله و سایر گروه‌های محور مقاومت را در لیست سیاه تروریسم قرار دهند که با مخالفت برخی کشورها از جمله عراق، لبتان، الجزائر و ایران مواجه شد.
/ مشرق نیوز
4 مرداد 1395