h دولت آلمان: دسترسی به سلاح‌های مرگبار باید محدود شود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دولت آلمان: دسترسی به سلاح‌های مرگبار باید محدود شود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دولت آلمان: دسترسی به سلاح‌های مرگبار باید محدود شود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دولت آلمان: دسترسی به سلاح‌های مرگبار باید محدود شود

دولت آلمان: دسترسی به سلاح‌های مرگبار باید محدود شود

معاون صدر اعظم آلمان با تاکید بر اینکه باید دسترسی به سلاح‌های مرگبار محدود شود، خواستار تشدید کنترل حمل سلاح در کشور به منظور جلوگیری از فجایعی مانند کشتار مونیخ شد.

به نقل از نشریه "دی سایت"، دولت آلمان در واکنش به حمله تروریستی جمعه شب مونیخ که در آن فرد ضارب با سلاح گرم 9 نفر را به قتل رساند تشدید کنترل حمل سلاح را مد نظر قرار می دهد.

به این ترتیب کشتار مونیخ بحث هایی درباره کنترل شدیدتر و سختگیرانه تر حمل سلاح را در آلمان ایجاد کرده است.

"توماس دمایزیر" وزیر کشور آلمان در این باره به نشریه بیلد گفت: ابتدا باید تحقیق شود که عامل حمله مونیخ چگونه سلاح تهیه کرده است ، بعد از آن باید ما با دقت این مسئله را مورد ارزیابی قرار دهیم که آیا و احیانا کجا همچنان اقدامات قانونی لازم است.

وزیر کشور آلمان با تاکید بر اینکه قوانین حمل سلاح فعلی در کشور ما بسیار سختگیرانه بوده و این درست است تاکید کرد که  همچنین در سطح اروپایی باید در سیاست های سلاح پیشرفت هایی بیشتری به دست آید.

وزیر کشور آلمان صبح روز گذشته با سازمان های امنیتی آلمان نشستی را در دفتر صدر اعظم برگزار کرده و بعد از ظهر دیروز نیز از محل فاجعه تروریستی مونیخ بازدید کرد.

وی همچنین تاکید کرد که تا قبل از پایان تحقیقات درباره این حادثه یک ارزیابی درباره انگیزه عامل کشتار ممکن نیست.

"زیگمار گابریل"، معاون صدر اعظم آلمان هم اظهارات مشابهی را درباره قانون حمل سلاح داشته و تاکید کرد: کنترل سلاح یک نکته مهم است. ما باید همچنان همه اقدامات لازم را انجام دهیم تا دسترسی به سلاح های مرگبار را محدود کرده و کنترل سختگیرانه و شدیدتری در این راستا داشته باشیم. یک فرد 18 ساله ضعیف و یا البته بیمار روانی نباید به سلاح گرم دسترسی داشته باشد.

عامل حمله تروریستی مونیخ که گفته می شود بیمار روانی و تحت درمان بوده برای این اقدام تروریستی از یک تپانچه گلاک 9 میلیمتری استفاده کرده و بر اساس تحقیقات درباره شماره سریال سلاح، به صورت غیرقانونی آن را در اختیار داشته است. اینکه وی این سلاح را از کجا تهیه کرده است هنوز مشخص نیست.

وزیر کشور ایالت بایرن نیز در واکنش به حمله تروریستی مونیخ درخواست کرده است که پلیس آلمان در شرایط ترور این اجازه را داشته باشد که از ارتش کمک بگیرد.

"هورست زیهوفر"، نخست وزیر ایالت بایرن نیز بعد از یک نشست ویژه کابینه در مونیخ اعلام کرد که ایالت بایرن در نظر دارد بعد از این کشتار پلیس را بهتر تجهیز کند.

/ مشرق نیوز

3 مرداد 1395