h اطلاعیه وزارت کشور افغانستان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اطلاعیه وزارت کشور افغانستان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اطلاعیه وزارت کشور افغانستان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اطلاعیه وزارت کشور افغانستان

اطلاعیه وزارت کشور افغانستان

وزارت کشور و فرماندهی نیروهای تأمین امنیت شهری ارتش افغانستان در کابل با انتشار اطلاعیه‌ای هرگونه تجمع و تظاهرات در این شهر را تا ۱۰ روز آینده غیرقانونی اعلام کردند.

وزارت کشور و فرماندهی نیروهای تأمین امنیت شهری ارتش افغانستان در کابل اعلام کردند: از امروز به مدت 10 روز هیچ فرد یا گروهی حق برگزاری تجمع و تظاهرات را ندارد.

در این اطلاعیه از شهروندان کابل خواسته شده تا در حفظ امنیت و نظم عمومی و مصونیت مردم با دولت افغانستان همکاری کنند.

اطلاعیه می‌افزاید: دولت افغانستان براساس قانون اساسی، کنوانسیون‌های بین المللی و قوانین نافذ کشوری از حقوق و آزادی‌های مردم افغانستان حمایت کرده و خود را در حفظ آن موظف می‌داند.

همچنین در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: دولت افغانستان در برگزاری تظاهرات روز گذشته مردم در کابل، از تمام توان و امکانات خود برای حفظ امنیت تظاهرات کنندگان استفاده کرده است.

در ادامه این اطلاعیه تأکید شده که دشمنان مردم افغانستان از کوچک‌ترین فرصتی استفاده کرده و دست به اعمال جنایت ‌کارانه و تروریستی می‌زنند که منجر به بروز این حادثه اسفناک شده که در نتیجه آن شهروندان این کشور کشته و زخمی شده‌اند.

این اطلاعیه در حالی از سوی وزارت کشور و فرماندهی نیروهای تأمین امنیت شهری ارتش افغانستان در کابل منتشر می‌شود که روز گذشته بر اثر وقوع 3 انفجار در میان تظاهرات کنندگان جنبش روشنایی در میدان «دهمزنگ» کابل 80 نفر کشته و 231 نفر دیگر زخمی شده‌اند.

«محمداشرف غنی» رئیس‌جمهور افغانستان نیز پس از این حمله در کابل، امروز یکشنبه را در افغانستان عزای عمومی اعلام کرد.

/ مشرق نیوز

3 مرداد 1395