h تعطیلی 2341 مدرسه، موسسه خیریه و مرکز درمانی در ترکیه! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تعطیلی 2341 مدرسه، موسسه خیریه و مرکز درمانی در ترکیه!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تعطیلی 2341 مدرسه، موسسه خیریه و مرکز درمانی در ترکیه!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تعطیلی 2341 مدرسه، موسسه خیریه و مرکز درمانی در ترکیه!

تعطیلی 2341 مدرسه، موسسه خیریه و مرکز درمانی در ترکیه!

رئیس‌جمهور ترکیه در ادامه اقدامات دولت این کشور در فضای پس از کودتا، دستور تعطیلی 2341 مدرسه، مرکز، موسسه خیریه و مرکز درمانی وابسته به فتح‌الله گولن را صادر کرد.

در ادامه اقدامات دولت ترکیه در فضای پسا کودتا، رئیس‌جمهور این کشور در حکمی دستور تعطیلی بیش از دو هزار موسسه وابسته به فتح الله گولن را صادر کرد.

رجب طیب اردوغان فرمان تعطیلی 2341 موسسه را که گفته می‌شود با فتح‌الله گولن در ارتباط بوده‌اند، صادر کرد. این موسسات شامل صدها مدرسه، بنیاد خیریه، اتحادیه و مرکز درمانی هستند.

از زمان کودتا در ترکیه، دستکم 37500 نیروی پلیس و کارمند بخش‌های عمومی از کار تعلیق شده‌اند.

وزارت آموزش ترکیه اعلام کرده است که احتمالا 600 مدرسه که متهم به ارتباط با جریان گولن هستند، تعطیل می‌شوند.

تعداد افراد بازداشتی در ترکیه از 10000 نفر فراتر رفته است. بیش از هفت هزار نفر از بازداشتی‌ها نظامی هستند و در بین آن‌ها 133 ژنرال هم حضور دارند. دادستان ترکیه امروز اعلام کرد 1200 نفر از نظامیان بازداشت شده، آزاد می‌شوند.

شورای عالی نظامی ترکیه روز پنج‌شنبه برای بررسی تحولات کشور تشکیل جلسه می‌دهد.

نکته قابل تامل و متفاوت این نشست آن است که به جای برگزاری این جلسه در مقر ستاد مشترک ارتش ترکیه، قرار است نشست در کاخ ریاست جمهوری برگزار شود.

/ مشرق نیوز

2 مرداد 1395