h ادعای عجیب مقامات بحرین - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ادعای عجیب مقامات بحرین,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ادعای عجیب مقامات بحرین,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ادعای عجیب مقامات بحرین

ادعای عجیب مقامات بحرین

مقامات بحرین مدعی شدند که یک گروه پنج نفره را که با ایران و حزب الله عراق در ارتباط بوده‌اند بازداشت کرده‌اند.

به نقل از خبرگزاری رسمی بحرین، وزارت کشور بحرین مدعی شد که یک گروه پنج نفره که قصد انجام انفجار در داخل این کشور را داشتند بازداشت شدند.

وزارت کشور بحرین با صدور بیانیه ای مدعی شد: «افراد بازداشت شده اعتراف کرده‌اند که از طرف سپاه پاسداران ایران و گردان‌های حزب الله عراق آموزش های فشرده‌ای دیده‌اند.»

این ادعا در شرایطی صورت می‌گیرد که مقامات بحرین از سال 2011 با استفاده از خشونت جنبش مسالمت آمیز مردم این کشور را سرکوب کرده‌اند که در نتیجه آن بیش از 150 بحرینی شهید و صده‌ها تن دیگر زخمی شده‌اند.

وزارت کشور بحرین که تحت نفوذ عربستان است در راستای اتهامات مکرر خود هر از چندگاهی اعلام می‌کند که یک گروه تروریستی را بازداشت کرده که با ایران در ارتباط بوده‌اند.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که  بحرین قصد دارد با اتهام زنی به ایران و فرافکنی، افکار عمومی را از توجه به جنبش مسالمت آمیز مردم این کشور منحرف کند.

از طرفی مقامات این کشور قصد دارند با انتشار اینگونه اخبار توجه سازمان‌های بین المللی و حقوقی را از نقض حقوق بشر در این کشور منحرف کنند.

/ مشرق نیوز

2 مرداد 1395