h اینترنت مخابرات ارزان شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اینترنت مخابرات ارزان شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اینترنت مخابرات ارزان شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اینترنت مخابرات ارزان شد

اینترنت مخابرات ارزان شد

نرخ دیتای ثابت و سیار از امروز باید برحسب دستور دولت برای مردم و شرکت‌های اینترنتی کاهش یابد؛ علی‌رغم اینکه پیش‌بینی می‌شد هلدینگ مخابرات ایران بابت بدهی‌اش به زیرساخت در برابر چنین موضوعی مقاومت کند اما رویه کاملا بالعکس شد.

اینترنت مخابرات ارزان شد

براساس مصوبه و ابلاغیه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از امروز کلیه ارائه‌کنندگان خدمات اینترنت ملزم به کاهش تعرفه‌های خود هستند.

نکته‌ای که در این میان وجود دارد براساس اظهارات معاون وزیر ارتباطات و طبق تبصره مندرج در مصوبه 237 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تا روزی که اپراتورهای ارتباطی بدهی‌شان را با شرکت زیرساخت تعیین تکلیف نکنند قادر به استفاده از نرخ‌های کاهش یافته پهنای باند و انتقال زیرساخت نخواهند بود و ابتدا باید حق دولت را بپردازد.

از آن جهت که محمد جواد آذری جهرمی –مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت و معاون وزیر ارتباطات- پیش از این به تسنیم گفته بود که شرکت مخابرات ایران از 430 میلیارد تومان بدهی‌اش به زیرساخت 130 میلیارد تومان آن را تسویه کرده و در حال حاضر 300 میلیارد تومان بدهی تعیین تکلیف نشده دارد، احتمال مقاومت مخابرات در برابر کاهش تعرفه اینترنت داده شد.

اما داوود زارعیان –سخنگوی شرکت مخابرات ایران- در گفت‌وگویی با تسنیـم درباره احتمال مقاومت این شرکت در برابر کاهش تعرفه اینترنت پرسرعت (ADSL) برای مردم گفت: موضوع بدهی‌های تعیین تکلیف نشده ما به شرکت ارتباطات زیرساخت هیچ ارتباطی به مشترکان نهایی ندارد و از امروز تعرفه‌های اینترنت پرسرعت را برای مشترکان مخابرات کاهش می‌دهیم.

وی عنوان کرد: در تعامل خوبی با شرکت ارتباطات زیرساخت هستیم و همانطور که مدیر عامل آن شرکت هم عنوان کرده‌اند، بخشی از بدهی‌های خود را تسویه کرده‌ایم.

او با تأکید بر اینکه مصوبه کاهش تعرفه اینترنت برای مردم عملیاتی می‌کنیم و این دو موضوع را به یکدیگر ارتباط نمی‌دهیم، خاطر نشان کرد: منکر بدهی‌های خود به شرکت زیرساخت نیستیم اما برای مشخص شدن رقم بدهی طرفین باید بنشینند و مذاکره کنند تا اختلاف نظرها حل و فصل شود.

سخنگوی مخابرات ایران همچنین گفت: قطعا تمام بدهی‌هایی که از آن یاد می‌شود مربوط به پهنای باند نیست و دیگر خدمات و سرویس‌ها را هم شامل می‌شود؛ لذا شاید بهتر باشد که بدهی این بخش‌ها از یکدیگر تفکیک شود تا به راحتی بتوان به اجماع نظر رسید.

زارعیان بار دیگر با تأکید بر اینکه مخابرات از تعدیل نرخ اینترنت برای مشترکان نهایی حمایت می‌کند، ابراز کرد: اقدام برای تعدیل و منطقی کردن تعرفه اینترنت گام ارزنده‌ای در افزایش دسترسی مردم به آن است.

  براساس مصوبه اخیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره کاهش نرخ دیتای ثابت و سیار، در بخش خدمات اینترنت ثابت از طریق فناوری ADSL با مصرف بیش از 2 گیگابایت به صورت ماهانه، حداقل 16 درصد کاهش تعرفه شامل حال مشترکان خواهد شد که این کاهش براساس اظهارات عمیدیان –رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- می‌تواند در بعضی موارد به 30 درصد هم برسد.

جدول نرخ‌های مصوب جدید در حوزه اینترنت ثابت به شرح زیر است:

/ مشرق نیوز

2 مرداد 1395