h بررسی علت آتش سوزی درخط لوله پلی‌اتیلن - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بررسی علت آتش سوزی درخط لوله پلی‌اتیلن,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بررسی علت آتش سوزی درخط لوله پلی‌اتیلن,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بررسی علت آتش سوزی درخط لوله پلی‌اتیلن

بررسی علت آتش سوزی درخط لوله پلی‌اتیلن

استاندار لرستان با بیان اینکه حادثه در خط لوله پلی اتیلن غرب کشور عمدی نبوده است، از بررسی علت آتش سوزی خبر داد.

هوشنگ بازوند با اشاره به انفجار گاز در خطوط لوله منطقه پران‌پرویز پلدختر بیان کرد: این حادثه ساعت ۲۰: ۱۶ امروز اتفاق افتاده و خوشبختانه در حال حاضر به‌صورت ۱۰۰ درصد مهار شده است.

وی ادامه داد: این خطوط خوراک پتروشیمی را از جنوب غرب منتقل می‌کند  که در اثر شکستن لوله این حادثه اتفاق افتاده است.

بازوند با بیان اینکه علت این حادثه در دست بررسی است، اظهار کرد: در اولین اقدام بلافاصله پس از این حادثه با مدیر عامل شرکت تماس گرفته و شیر انتقال گاز به‌صورت کامل مسدود شد.

استاندار لرستان اضافه کرد: با روی دادن این حادثه به سرعت مدیریت بحران استان و شهرستان به منطقه اعزام و تمامی امکانات نیز به‌کار گرفته و با پیگیری، یک فروند بالگرد نیز به محل اعزام شد.

بازوند با تقدیر از تمامی عواملی که این آتش‌سوزی را مهار کردند، بیان کرد: مقداری گاز در لوله‌ها باقی ماند که ما منتظر ماندیم بسوزد زیرا نشت آن برای اهالی منطقه خطرناک بود.

وی تعداد دقیق مصدومان این حادثه را ۱۲ نفر اعلام کرد و گفت: این افراد نیز به صورت سطحی دچار سوختگی شده بودند که خوشبختانه کار مداوا و درمان آنها نیز به سرعت انجام شد.

بازوند با تاکید بر اینکه میزان دقیق خسارات این حادثه آتش‌سوزی مشخص نیست و نیاز به زمان دارد، یادآور شد: علت این حادثه در دست بررسی است و هرگونه اظهار نظر توسط برخی افراد تنها گمانه‌زنی بوده و صحیح نیست.

استاندار لرستان افزود: باید این نکته را بگویم که این اتفاق به هیچ وجه عمدی نبوده و در حال حاضر نیز تمامی عوامل در منطقه حضور داشته و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

/ مشرق نیوز

2 مرداد 1395