h حمله افراد مسلح به مرکز پلیس در شمال مصر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حمله افراد مسلح به مرکز پلیس در شمال مصر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حمله افراد مسلح به مرکز پلیس در شمال مصر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حمله افراد مسلح به مرکز پلیس در شمال مصر

حمله افراد مسلح به مرکز پلیس در شمال مصر

منابع نظامی مصر اعلام کردند که افراد مسلح با حمله به مرکز پلیس این کشور در شهر شیخ زوید در استان سینای شمالی، با نیروهای پلیس مصر درگیر شدند.

شبکه خبری اسکای نیوز عربی، افراد مسلح با حمله به محوطه این مرکز به سمت نیروهای مستقر در این مرکز آتش گشودند.
براساس این گزارش، افراد مسلح پس از درگیری با نیروهای پلیس مصر از محل متواری شدند. در این درگیری یک غیرنظامی مصری کشته و دو نیروی پلیس نیز زخمی شدند.
نیروهای مصری در استان سینای شمالی در حال مبارزه با گروه های تروریستی ولایت سینا همپیمان با داعش هستند.
در حال حاضر چند گروه تروریستی در شبه جزیره ناآرام مصر فعال هستند که بارزترین آنها گروه تروریستی ولایت سینا است که در سال 2014 میلادی با گروه تروریستی داعش بیعت کرد.
گروه های تندرو فعال در این منطقه ناآرام از جمله ولایت سینا و گروه «اجناد مصر» مسوولیت بیشتر حملات تروریستی علیه نظامیان مصری را به عهده می گیرند.
ارتش مصر نیز برای مقابله با تروریست ها در سینا، عملیات گسترده نظامی را از چند ماه گذشته در این منطقه آغاز کرده است و با بهره گیری از جنگنده های «اف 16»، بالگرد های آپاچی و خودروهای زرهی، اماکن تجمع و پایگاه های تروریستی را هدف قرار می دهد.
/ مشرق نیوز
30 تیر 1395