h بطحایی: استخدام 20 هزار نیروی جدید در این وزارتخانه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بطحایی: استخدام 20 هزار نیروی جدید در این وزارتخانه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بطحایی: استخدام 20 هزار نیروی جدید در این وزارتخانه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بطحایی: استخدام 20 هزار نیروی جدید در این وزارتخانه

بطحایی: استخدام 20 هزار نیروی جدید در این وزارتخانه

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش از استخدام 20 هزار نیروی جدید در آینده نزدیک در این وزارتخانه خبر داد.

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: آموزش و پرورش، استخدام 20 هزار نفر را در برنامه دارد که 10 هزار نفر از مسیر کنکور سراسری و پذیرش در دانشگاه فرهنگیان و 10 هزار نفر نیز از بین فارغ‌التحصیلان دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد سایر دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد.

وی همچنین از انجام توافق‌‌های لازم برای جذب 4 هزار نیروی سرباز معلم در کشور خبر داد که با هدف تأمین نیروی انسانی مورد نیاز در مناطق کمتر برخوردار از آنان استفاده خواهد شد.

بطحایی با تأکید بر اینکه دولت علاقه‌مند به محاسبه سنوات معلمان حق‌التدریسی که قبلاً به استخدام این وزارتخانه درآمده‌اند هست، گفت: هنوز به ضابطه‌ جدیدی که بتوان بر اساس آن سنوات خدمت این گروه محاسبه شود، دست‌ پیدا نکرده‌ایم.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس مقررات جاری استخدامی کشور، اگر میزان کارکرد فرد حق‌التدریس از نصف زمان موظفی کمتر بوده یا بیمه فرد پرداخت نشده باشد، عملاً امکان در نظر گرفتن سنوات خدمت وجود ندارد.

وی با تصریح اینکه ترجیح آموزش و پرورش این است که تمام سنوات این افراد محاسبه شود، نظر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را مساعد ندانست.

بطحایی همچنین با رد اظهارنظری در خصوص دریافت‌های میلیونی معاونان آموزش و پرورش در دولت یازدهم از سوی یکی از مدیران سابق این وزارتخانه، گفت: دریافتی هیچ یک از مدیران و معاونان وزارت آموزش و پرورش در مقایسه با دولت قبل 4 برابر نشده و دریافتی آنان 10 میلیون تومان نیست.

معاون وزیر آموزش و پرورش با تأکید براینکه دولت وظیفه دارد که تفاوت پرداخت حقوق کارکنان خود در بخش‌های مختلف را کاهش دهد، گفت: نباید دریافتی یک معلم کسری از اعشار دریافتی کارمندی مشابه در سازمان و دستگاهی دیگر باشد.

وی با قبول اینکه در بدنه کارکنان دولت افرادی هستند که دریافتی آنان بسیار بیشتر از یک معلم است، خاطرنشان کرد: دولت یازدهم به‌دنبال کاهش فاصله‌هاست، اگرچه ادعا نمی‌کند این فاصله را به صفر می‌رساند اما مصادیق تبعیض را کاهش خواهیم داد و امیدواریم این روند شتاب بیشتری بگیرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش  با تاکید بر اینکه «ثبت‌نام دانش‌آموزان نباید منوط به پرداخت شهریه باشد»، گفت: اعتقاد داریم مدرسه‌ای که آلوده دریافت وجه شود از ماموریت اصلی خود فاصله می‌گیرد و از اولیا مدارس ، باید از دریافت کمک‌های مردمی  در زمان های خاص، مانند زمان ثبت‌نام یا ارائه کارنامه تحصیلی به  دانش‌آموز اجتناب کنند.

/ مشرق نیوز

29 تیر 1395