h راه‌های مبارزه با شبکه داعش و توقف حمایت از این گروه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

راه‌های مبارزه با شبکه داعش و توقف حمایت از این گروه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,راه‌های مبارزه با شبکه داعش و توقف حمایت از این گروه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,راه‌های مبارزه با شبکه داعش و توقف حمایت از این گروه

راه‌های مبارزه با شبکه داعش و توقف حمایت از این گروه

وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد که اعضای ائتلاف ضد داعش در صدد تسریع روند ریشه کن کردن تروریسم هستند.

به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، جان کری، وزیر خارجه آمریکا در صفحه خود در پایگاه اجتماعی "توییتر" نوشت: ما در مرحله آتی بر راه‌های مبارزه با شبکه داعش و توقف تبلیغات و حمایت مالی از این گروه و پیوستن تروریست‌های خارجی به آن تلاش خواهیم کرد.

آمریکا از اوت 2014 ائتلافی را برای مبارزه با داعش در عراق و سوریه به راه انداخت اما این ائتلاف در توقف پیشروی داعش شکست خورد. این در حالی است که حملات جنگنده‌های روسیه در سوریه تأثیر بیشتری در مقابله با تروریسم داشته است.

کری گفت: برخی وزرای خارجه و دفاع کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش این هفته در واشنگتن برای هماهنگی در خصوص مرحله آتی جنگ بدون هیچ گونه تناقضی در روند تلاش‌ها گردهم خواهند آمد.

به رغم اینکه خطر تروریسم اکنون تمامی کشورهای جهان را تهدید می‌کند اما کشورهایی مثل آمریکا و فرانسه از هماهنگی با ارتش سوریه برای مقابله داعش سر باز می‌زنند.

/ مشرق نیوز

29 تیر 1395