h راه اندازی پلیس هوایی با استفاده از پهپادها - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

راه اندازی پلیس هوایی با استفاده از پهپادها,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,راه اندازی پلیس هوایی با استفاده از پهپادها,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,راه اندازی پلیس هوایی با استفاده از پهپادها

راه اندازی پلیس هوایی با استفاده از پهپادها

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نسبت به راه اندازی پلیس هوایی با استفاده از ظرفیت پهپادها در ماموریت های ناجا تاکید کرد.

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در آیین تکریم و معارفه فرمانده هوا ناجا با اشاره به اینکه نیروی انتظامی به دلیل تنوع و گستردگی مأموریت ها از هر جهت مورد توجه است، گفت: شاید هیچ سازمانی به اندازه هواپیمایی نیروی انتظامی، مأموریت پروازی نداشته باشد؛ رصد و برخورد با اشرار در مرزها، کنترل وضعیت ترافیکی جاده ها از ماموریت های پروازی این یگان به شمار می آید.

این مقام ارشد انتظامی به توجه، اهتمام جدی و حفظ توان رزمی وسائل پرنده اشاره کرد و گفت: توجه جدی به استاندارد سازی فعالیت های پروازی و لزوم کاهش سوانح در دستور کارقرار دارد.

اشتری به حساسیت کار هوا ناجا اشاره کرد و افزود: باید برنامه ها و ماموریت های هوا ناجا صد در صد دقیق و بدون ابهام باشد؛ سهل انگاری، فراموشی و حتی بی توجهی به این امر قطعا صدمات جبران ناپذیری را به وجود خواهد آورد.

این مقام عالی انتظامی کشور به راه اندازی پلیس هوایی اشاره کرد و گفت: معتقدیم همانند گشت های زمینی باید پلیس هوایی نیز راه اندازی شود که بتوانیم در مواقع ضروری به موقع و سریع عمل کنیم که البته این کار منوط به افزایش بودجه و تجهیزات از مبادی ذیربط است.

اشتری گفت: باید از ظرفیت های غیربالگردی مانند پهپادها برای انجام ماموریت های شناسایی منطقه در راستای رصد و برخورد با اشرار بهره ببریم تا شاهد حوادثی همچون حادثه جکیگور که در روز عید فطر به شهادت چهار تن از کارکنان مرزبانی منجر شد، نباشیم.

سردار اشتری با اشاره به تعامل با سپاه و ارتش در استفاده از امکانات هواپیمایی، تاکید کرد: باید در برخی از مأموریت ها بتوانیم از آنها کمک بگیریم و یا خدمات ارائه دهیم.

فرمانده ناجا به همتاپروری نیز اشاره کرد و اینکه همتاپروری باید در مشاغل مدیریتی و تخصصی از جمله هوا ناجا انجام شود.

اشتری ادامه داد: همکاران ما تمام مأموریت های خود را در هر نقطه جغرافیایی کشور به نحو احسن انجام می دهند و با هنجارشکنان و برهم زنندگان امنیت و آرامش در سطح جامعه برخورد می کنند. وی، صیانت از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران و در راس آن امنیت جان و مال مردم را یکی دیگر از وظایف ناجا برشمرد و گفت: مطابق فرمایش مقام معظم رهبری، همه خدمات نیروی انتظامی در منظر دید عموم است به گونه ای که جزئی ترین کوتاهی در ارائه خدمات مشهود می شود در حالی که اگر دستگاه های دیگر به نحو احسن وظایف خود را انجام ندهند شاید به اندازه اهمیت کار ناجا در جامعه نمود پیدا نکنند.

سردار اشتری از نیروی انتظامی به عنوان ملجاء و پناهگاه مردم نام برد و تصریح کرد: خوشبختانه قاطبه مردم ما قانون مدار، متدین و انقلابی هستند و درصد ناچیزی قانون گریزی می کنند که ما با آنها سخت برخورد می کنیم .

وی افزود: نیروی انتظامی با هزاران پایگاه ثابت و سیار در سراسر کشور باید همیشه آمادگی خود را حفظ و ارتقاء بخشد زیرا هر سال که پیش می رویم مسئولیت ما سنگین تر خواهد شد.

فرمانده ناجا به وجود متخصصان حرفه ای با روحیه جهادی و انقلابی تاکید کرد و گفت: وجود این افراد را برای خود سرمایه عظیم می دانیم وهمواره در صدد بهتر شدن وضعیت معیشت کارکنان با همفکری مدیران و فرماندهان هستیم.

بر اساس این گزارش ، پیش از این سردار محمدولی بیرانوند به عنوان فرمانده هواپیمایی نیروی انتظامی ایفای نقش می کرد که از این پس با حکم سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی سردار حسینعلی مستاجران به عنوان فرمانده هواپیمایی نیروی انتظامی منصوب شد. / مشرق نیوز

28 تیر 1395