h حمله موشکی ارتش یمن به تجمع مزدوران و متجاوزان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حمله موشکی ارتش یمن به تجمع مزدوران و متجاوزان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حمله موشکی ارتش یمن به تجمع مزدوران و متجاوزان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حمله موشکی ارتش یمن به تجمع مزدوران و متجاوزان

حمله موشکی ارتش یمن به تجمع مزدوران و متجاوزان

در پی حمله موشکی ارتش یمن به تجمع مزدوران و متجاوزان که در پاسخ به تداوم حملات نظامی عربستان به این کشور صورت گرفت، ۱۷۹ مزدور و متجاوز به هلاکت رسیدند.

به نقل از العهد، در پی شلیک موشک بالستیک توشکا از سوی ارتش یمن به سمت تجمع بزرگ مزدوران و متجاوزان در پادگان الحجف در منطقه المضاربه در جنوب استان تعز، 170 مزدور و متجاوز به هلاکت رسیدند.

یک منبع نظامی یمنی گفت که در بین کشته شدگان اتباعی از کشورهای خارجی و سایر کشورهای عربی حضور دارند.

بر اساس این گزارش، این موشک بالستیک اتاق عملیات متجاوزان در پادگان الحجف مستقیما هدف قرار داد و آن را منهدم کرد.

اصابت موشک بالستیک توشکا، منجر به آتش گرفتن خودروها و انبارهای موجود در پادگان الحشجف شد و این در حالی است بدلیل انفجارهای پی در پی، موجی از وحشت و نگرانی در بین متجاوزان ایجاد شده است.

تا نیمه‌های شب شنبه بالگردهای آپاچی و آمبولانسها در حال انتقال اجساد و مجروحان به سمت عدن بودند.

از ابتدای تجاوز عربستان به یمن تاکنون، ارتش یمن دهها بار مواضع عربستان و مزدوران آن در داخل و خارج را با موشکهای بالستیک هدف قرار داده است که در پی آن دهها تن از نظامیان سعودی و مزدوران این کشور به هلاکت رسیدند و تجهیزات جنگی آنها منهدم شد.

تجاوز عربستان به یمن از ششم فروردین ماه سال 94 آغاز شده و در طول این مدت هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان کشته یا زخمی و ده‌ها هزار نفر نیز آواره شده‌اند و 80درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است. / مشرق نیوز

27 تیر 1395