h مجلس نمایندگان آمریکا 2 لایحه ضدایرانی را تصویب کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مجلس نمایندگان آمریکا 2 لایحه ضدایرانی را تصویب کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مجلس نمایندگان آمریکا 2 لایحه ضدایرانی را تصویب کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مجلس نمایندگان آمریکا 2 لایحه ضدایرانی را تصویب کرد

مجلس نمایندگان آمریکا 2 لایحه ضدایرانی را تصویب کرد

مجلس نمایندگان آمریکا 2 لایحه ضدایرانی دیگر در ارتباط با تحریمها و جلوگیری از دسترسی ایران به سیستم مالی آمریکا تصویب کرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا 2 لایحه ضدایرانی دیگر را شب گذشته مورد تصویب قرار داد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» مجلس نمایندگان آمریکا ساعات پایانی پنجشنبه (دیروز) دو لایحه مرتبط با توافق هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی که یک سال قبل بدست آمد، تصویب کرد که امکان وتو از سوی «باراک اوباما» رئیس جمهور این کشور را دارد. این دو لایحه که با تعداد بالای آرای موافق تصویب شد شامل یک سری تحریم‌های جدید و همچنین ممانعت از دسترسی ایران به سیستم اقتصادی آمریکا و واحد پول دلار می‌شوند.

این در حالی است که مجلس نمایندگان روز چهارشنبه با همراهی تعدادی از دموکرات‌ها لایحه‌ای را برای ممنوعیت خرید آب سنگین از ایران تصویب کرده بود.

این لوایح جزو آخرین اقدامات ضد ایرانی است که مجلس نمایندگان قبل از شروع تعطیلات تابستانی 7هفته‌ای کنگره آمریکاست. هیچ صحبتی نیز درباره اینکه چه زمانی این لوایح در سنا مطرح می‌شوند، به میان نیامد.

از زمان حصول برنامه جامع اقدام مشترک میان ایران و گروه 5+1 و همچنین تصویب آن در کنگره آمریکا، جمهوری‌خواهان این کشور تلاش می‌کنند تا با تصویب لوایح و قوانین مختلف از اجرای صحیح و کامل این توافق جلوگیری کرده و تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع کردند.

همچنین طبق مفاد توافق وعده داده شده بود که ایران بتواند به سیستم اقتصاد جهانی دسترسی داشته و بانک‌های جهانی بتوانند با بانک‌های ایران مبادله تجاری داشته باشند. / مشرق نیوز

25 تیر 1395