h اظهارات عجیب مهرجویی در مراسم یادبود کیارستمی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اظهارات عجیب مهرجویی در مراسم یادبود کیارستمی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اظهارات عجیب مهرجویی در مراسم یادبود کیارستمی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اظهارات عجیب مهرجویی در مراسم یادبود کیارستمی

اظهارات عجیب مهرجویی در مراسم یادبود کیارستمی

داریوش مهرجویی در پی اظهارات اخیرش در مراسم یادبود عباس کیارستمی توضیحاتی داد.

داریوش مهرجویی در پی اظهارات اخیرش در مراسم یادبود عباس کیارستمی توضیحاتی را ارائه کرد.

این کارگردان در نوشتاری که در اختیار ایسنا گذاشت، نوشت: گاهی رانندگان غیر مسئول و خطاکار سبقت غیر مجاز می‌گیرند حتی در محدوده خط‌ ‌کشی به عابر پیاده حق تقدم نمی‌دهند، در اتوبانها و جاده ها ویراژ می‌دهند، زباله‌های خود را بیرون از ماشین می‌اندازند و باعث تصادفات فجیع می‌شوند. در چنین جرائم رانندگی، وقتی پلیس،‌ رانندگان خطاکار را جریمه می‌کند ،‌ آیا باید به همه رانندگان کشور بربخورد و دلخور شوند و بگویند پلیس به ما توهین کرده است ؟ آیا این منطقی است؟

در هر قشری احتمال خطاکاری هست ولی در مسئولیت‌های حساس و خلبانی هواپیما که 260 مسافر را با خود حمل می‌کند یا راهنمایی خط قطارها یا رانندگان اتوبوس یا جراحی بدن، ‌اینجا یک خطای کوچک مصیبت بزرگ به بار می‌آورد.

در مورد عباس کیارستمی  که سرمایه بزرگ ملی و فرهنگی کشور است و شاید در حد تختی  قهرمان ملی است اشاره و شکایت من فقط از پزشکانی است که در فرایند عمل جراحی او سهل‌انگاری و خطا کردند و باعث مرگ او شدند.

و گرنه من پزشکان و جراحان باوجدان و زحمتکش و کاردانی را می‌شناسم که در 8 سال جنگ دفاع مقدس با کمترین امکانات و شرایط معجزه آفریدند و جان انسان‌ها را نجات دادند، چنین پزشکانی هنوز در میان ما هستند و زحمت می‌کشند و من همواره برای آنها احترام فراوان قائل هستم .

به نظر من خود پزشکان باید در این مورد قدم پیش بگذارند و جلوی این سهل انگاری و بی مسئولیتی را بگیرند و از کاردانی و لیاقت خود و پیروزی‌هایی که در جریان جراحی داشتند، دفاع کنند . / مشرق نیوز

24 تیر 1395