h وزیر جنگ داعش به هلاکت رسید - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وزیر جنگ داعش به هلاکت رسید,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وزیر جنگ داعش به هلاکت رسید,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وزیر جنگ داعش به هلاکت رسید

وزیر جنگ داعش به هلاکت رسید

گروه تروریستی داعش اعلام کرد که ابوعمر چچنی وزیر جنگ این گروه در شمال عراق کشته شده است.

شبکه اعماق وابسته به گروه تروریستی داعش اعلام کرد که ابوعمر چچنی فرمانده بارز این گروه در شهر الشرقاط در عراق کشته شد.

این شبکه افزود: ابو عمر چچنی در جریان مشارکت در مقابله با عملیات نظامی علیه شهر موصل در شمال عراق کشته شد.

نیروهای مشترک عراقی از چندی پیش درحال پیشروی به سمت شهر موصل هستند که در کنترل گروه تروریستی داعش است.

طرخان پاتیرشویلی معروف به عمر چچنی و ابوعمر چچنی در عراق و سوریه است. او در منطقه بانکیسی در شمال شرقی گرجستان در سال 1986 میلادی متولد شد و اصلیت او چچنی است.

ابوعمر چچنی از بارزترین سرکردگان گروه تروریستی داعش بود که تحت تعقیب بین المللی قرار داشت و آمریکا برای کسی که اطلاعاتی جهت دستگیری او بدهد، پنج میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.

چچنی پیش از خدمت سربازی در ارتش گرجستان در سال 2006 میلادی، علیه نیروهای روس در چچن جنگیده بود و سپس برای دومین بار در سال 2008 میلادی علیه این نیروها وارد جنگ شد.

ظهور دگر باره ابوعمر چچنی در سال 2012 میلادی در شمال سوریه بود که به عنوان فرمانده یک گروه از به اصطلاح "جهادی های خارجی" در شمال سوریه معرفی شد.

بعد از ظهور گروه تروریستی داعش در سوریه، ابوعمر چچنی به عنوان فرمانده این گروه در مناطق شمال سوریه در اواخر سال 2013 میلادی تعیین شد.

ابوعمر چچنی به عنوان مستشار نظامی نزدیک به ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد گروه تروریستی داعش شناخته شده است.

او عضو مجلس شورای گروه تروریستی داعش بود و در یک فایل ویدئویی منتشر شده این گروه در سال 2014 میلادی به عنوان فرمانده نظامی داعش معرفی شد. / مشرق نیوز

24 تیر 1395