h ضربه مهلک به داعش در جنوب کرکوک - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ضربه مهلک به داعش در جنوب کرکوک,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ضربه مهلک به داعش در جنوب کرکوک,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ضربه مهلک به داعش در جنوب کرکوک

ضربه مهلک به داعش در جنوب کرکوک

آزاد سازی دو روستای دیگر در جنوب موصل و انهدام مواضع داعش در الحویجه در جنوب غرب کرکوک از مهمترین تحولات امنیتی عراق است.

به نقل از النهرین، یک منبع وابسته به عملیات مشترک عراق اعلام کرد: نیروهای عراقی امروز موفق به آزاد سازی روستاهای جحله و دور القاعده در نزدیکی القیاره در جنوب موصل شدند.

این منبع تاکید کرد: نیروهای مبارزه با تروریسم و پلیس نینوا با عبور به آنسوی کرانه رود دجله بر جاده موصل به الشرقاط مسلط شدند.

ضربه مهلک به داعش در جنوب کرکوک

منابع عراقی اعلام کردند: گزارش های اطلاعاتی و امنیتی دقیق و قابل تایید، ثابت کرد که تروریستها از ساختمانهای دولتی و اماکن تجاری در جنوب کرکوک به عنوان انبار سلاح استفاده می کنند.

این منابع افزودند: بر همین اساس، نیروی هوایی ضربات مهلکی به این مواضع وارد کرد که شماری از داعشی ها به هلاکت رسیدند. مراکز داعش در الحویجه و ناحیه زاب هدف قرار گرفت. یکی از مهمترین این اهداف در روستای ارخیمه و نیز اماکن تجاری در الزاب بود که داعشی ها از آن استفاده می کردند. مخفیگاه مرشد ابراهیم حسین از سرکرده های داعش نیز هدف قرار گرفت. از این محل برای درمان زخمی شدگان داعش استفاده می شد.

در این حملات مخفیگاه، محمود سلمان احمد دخیل منهدم شد. از این مخفیگاه به عنوان انبار سلاح داعش استفاده می شد. مخفیگاه دحام محمد حاج حزام از دیگر سرکرده های داعش نیز به عنوان میهمانسرا جنایتکاران استفاده می شد که هدف قرار گرفت. نیروی هوایی عراق مرکز موسوم به پلیس اسلامی در روستای حلوا سفلی و محلی در نزدیکی الزاب که عنوان کارگاه بمبگذاری خودروها مورد استفاده قرار می گرفت و همچنین یک مرکز بزرگ سلاح  و مهمات در نزدیکی الدبس را هدف قرار داد و شماری زیادی را به هلاکت رساند.

مراکز دیگری در الزاب و و روستای رنجی که به عنوان مرکز بمبگذاری خودروها استفاده می شد منهدم شد.

زخمی شدن سرهنگ عراقی در یورش داعش در زنکوره

منابع وابسته به عملیات الانبار اعلام کردند: در یورش داعش با سلاح متوسط و سنگین به مرکز تجمع نیروهای عراقی در منطقه زنکوره در ۱۶ کیلومتری شمال الرمادی، سرهنگ دوم جاسم الدلیمی زخمی شد و سه محافظ وی کشته شدند. وی به بیمارستان برای درمان اعزام شد.

این منابع بیان کردند: عملیات گسترده ای به دنبال این یورش آغاز شده است.

پاکسازی ۷۰ درصد فلوجه از مین ها و بمبهای کارگذاشته شده از سوی داعش

سعد حربیه فرمانده عملیات بغداد بیان کرد: نیروهای امنیتی ۷۰ درصد از خیابان های اصلی و اماکن تجاری فلوجه را مین زدایی کرده اند. دهها بمب و صدها منزل بمبگذاری شده پاکسازی شده است.

وی افزود: نیروهای امنیتی به بازرسی برای خنثی سازی بمبها و مینهای برجای مانده از داعش در فلوجه ادامه می دهند. نیروهای امنیتی به دنبال کارخانه های تولید بمب و مواد منفجره و انهدام تونلهای مخفی زیر زمینی هستند. طی روزهای آتی فلوجه از مین ها  و بمبهای کارگذاشته پاکسازی خواهد شد. / مشرق نیوز

22 تیر 1395